ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

«ЯпоноМанія» в Україні: ближче до висхідного сонця

Велика Епоха
Наприкінці жовтня 2012 року в Києві пройде фестиваль-виставка японської культури «ЯпоноМанія» присвячений 20-літньому ювілею україно-японських дипломатичних відносин. Про особливості заходу Великій Епосі розповіла його організатор Антоніна Юрченко.

«ЯпоноМанія» в Україні: ближче до висхідного сонця
«ЯпоноМанія» в Україні: ближче до висхідного сонця

«ЯпоноМанія» в Україні: ближче до висхідного сонця.
Ілюстрація: Велика Епоха


— Японія — це багатовікова культура країни Висхідного Сонця. Які заплановані заходи під час «ЯпоноМанії», щоб представити цю культуру Україні якомога повніше і доступніше?


— Програма фестивалю складена таким чином, щоб показати багатовікові традиції Японії, зокрема, бойові мистецтва, творчість (ікебана, каліграфія, японська листівка, орігамі), церемонії (чайна церемонія), а також і сучасні досягнення — музей майбутнього МІРАЙКАН, електромобіль та інші технічні новинки. Також буде представлено розмаїття японської сучасної музики, картини, унікальні твори мистецтва (нецке, окімоно, каліграфія) і багато іншого.

— Навіщо потрібний такий фестиваль?

— Організатори метою виставки бачать привід показати українцям Японію у всьому її різноманітті, спонукати до освоєння нових знань (наприклад, вивчення японської мови, читання книг про Японію), до нових форм дозвілля і захоплень (заняття японськими бойовими мистецтвами, ікебана, орігамі, чайна церемонія, каліграфія), познайомити з новими товарами (японська косметика, технічні новинки). І подарувати емоції, враження, радість.

— Як Ви думаєте, у нашій країні на сьогодні все ще не вистачає інформації про цю країну?

— Японія — країна далека. Вона далеко від нас не лише територіально, але й культурно, і духовно. Уявлення про Японію в нашій країні часто є поверхневими і неповними. У ході підготовки до фестивалю навіть ми, організатори дізналися багато нового для себе. Наприклад, чим відрізняються окімоно від нецке; про що можна говорити під час проведення чайної церемонії; для чого насправді призначені японські ляльки, і чому японські дівчатка ними не граються; які традиційні свята існують у Японії.

— Чи чули Ви про поширені міфи щодо Японії? Якщо так, то чи можете їх назвати і розвіяти або навпаки підтвердити?

— Не можу назвати це міфами... Швидше, недолік знань. Наприклад, японська кухня — це не тільки суші. Гейші — це не жінки, які продають секс за гроші.

— Які ВІП-гості з Японії запрошені до участі у фестивалі?


— На офіційній церемонії відкриття виголосить вступне слово посол Японії в Україні. Серед наших учасників і партнерів буде присутній всесвітньо відомий японський художник-каліграф Рюсекі Морімото. Виступ Федерації Айкідо Йошинкан України 20 жовтня очолить їхній керівник Хіромічі Нагано (7 дан). Він приїде спеціально для участі в нашому заході.

Ми отримали підтвердження про присутність на нашому заході художника KUBO Shu, піаніста TEMPEI. Також відбудеться фешн-показ від відомого в Японії дизайнера дитячого одягу Асао Івахаші. Буде присутній керівник компанії HITACHI — Танака-сан та інші.

Офіційний сайт фестивалю: japanmania.kiev.ua

Денис Краснокуцький. Велика Епоха, Україна