• Французька влада закриє в п’ятницю школи та культурні центри в 20 країнах

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Середа, 19 вересня 2012 року
Цієї п’ятниці французькі посольства, консульства, а також школи й культурні центри в мусульманських країнах будуть закриті — французька влада боїться хвилі обурення віруючих після п’ятничної молитви у відповідь на публікацію карикатур на Мухаммеда.
Керівництво Франції посилило заходи безпеки в більш ніж 20 мусульманських країнах в Африці та на Близькому Сході після публікації 19 вересня у французькому сатиричному журналі Charlie Hebdo карикатури на пророка Мухаммеда. Це вже другий інцидент такого роду, пов’язаний з цим виданням — минулого разу образливі зображення релігійного лідера мусульман були опубліковані рік тому.
З сьогоднішнього дня поліція посилила охорону офісу скандального журналу в Парижі — минулого року після подібних публікацій офіс редакції підпалили. Крім того, у французьких мечетях будуть розвішені заклики спокійно реагувати на публікацію, повідомили лідери великої мусульманської общини в цій країні, але в той же час засудили журнал за публікацію образливих карикатур на пророка Мухаммеда.
На публікацію відреагував і прем’єр-міністр Франції Жан-Марк Айро. Високопосадовець сказав, що кожен має право на власну позицію й висловлювання, і наголосив на тому, що всі ображені карикатурами можуть звернутись до суду.
Втім, демонстрації ображеним віруючим провести не дозволять, заявив прем’єр — минулих вихідних акція протесту проти антимусульманського фільму біля посольства США в Парижі закінчилась масовими безпорядками та сутичками.
В номері від 19 вересня щотижневик опублікував 4 зображення з Мухаммедом, на двох із них релігійний лідер зображений голим. Втім, одна з карикатур висміює фільм «Невинність мусульман», який викликав хвилю безпорядків в мусульманських країнах. Сайт журналу засипали повідомленнями як з боку обурених читачів, так і тих, хто підтримує публікацію.
В той же час редактор журналу заявив, що не бачить проблеми у випуску карикатур на сторінках тижневика. Стефан Шарбоньєр пояснив це тим, що журнал виходить не для релігійних мусульман, а для пересічних громадян.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...