• Народ Грузії вимагає судити екс-міністра МВС за знущання над ув'язненими

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    П'ятниця, 21 вересня 2012 року

Грузію охопили масові акції протесту, викликані тортурами над ув'язненими і нелюдським поводженням у в'язницях. Тепер грузинська громадськість вимагає передати суду всіх причетних до цього інциденту, повідомляє 1-й телеканал.

Після скандалу навколо оприлюдненого відеосюжету з тортурами над ув'язненими, в країні почалися цілодобові демонстрації. Слідом за відставкою міністра внутрішніх справ Бачо Ахалая, на думку громадськості, причетного до тортур, демонстранти зажадали його арешту протягом 24 годин. В іншому випадку вони погрожують більш сильними народними хвилюваннями.

«На сьогоднішній день арештовані тільки люди, що брали участь у тортурах над в'язнями в тюрмах. Але за цими злочинами стоїть вище керівництво силових структур, яке вже 8 років намагається поставити на коліна всю Грузію», ― цитує телеканал думку учасника акції.

У зв'язку з ультиматумом, термін якого, закінчується сьогодні ввечері, влада стягнула в Тбілісі додаткові військові підрозділи і поліцію для розгону демонстрантів.

Сьогодні у в'язницю №8 Глдані, де проводилася прихована зйомка знущань над ув'язненими, допустили пресу. Тут журналісти змогли поспілкуватися з арештантами. Останні підтвердили, що тюремники щодня вибирали з кожної камери по дві людини, яких били, катували і принижували. Найближчим часом ЗМІ оприлюднять нові відеофакти злочинів.

Підписатися:

Коментарі