• Українці виявились одними з найбідніших серед найбагатших

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Четвер, 20 вересня 2012 року

За даними німецької фінансової компанії Allianz, українці у порівнянні з жителями економічно сильних країн заробляють чи не найменше.

В рейтингу з 52 світових держав за рівнем доходів на душу населення українці — на четвертому з кінця місці із щорічним прибутком 928 євро на людину. Менше за українців заробляють в Індонезії (467 євро), Казахстані (539 євро) та Індії (643 євро). Випередили за рівнем доходів жителів України аргентинці (1167 євро), латвійці (1392 євро) та росіяни (1549 євро).

Голова правління компанії Allianz Майкл Дікманн пише, що минулого року фінансове зростання країн призупинилось у порівнянні з наступними після кризи 2007—2008 роками. Фінансові активи на душу населення минулого року збільшилися тільки на 0,6% у порівнянні з 7,8% та 9,7% у 2009 та 2010 роках відповідно.

Перше місце рейтингу за рівнем доходів на душу населення посідає Швейцарія: в середньому жителі цієї країни на рік заробляють більше 138 тисяч євро. З помітним відривом за швейцарцями слідують японці з більш ніж 93 тисячами євро на одного жителя та жителі США з 90 тисячами євро на людину. За ними слідують жителі Бельгії (68 492 євро), Нідерландів (61 315 євро), Тайваню (60 893 євро) та Канади (59 913 євро).

«Очевидно, що невизначеність, низькі процентні ставки та криза євро залишили свій слід на розвитку активів, — пояснює Майкл Хайзе, головний економіст Allianz SE. — Вкладники несуть на собі основний тягар через те, що поки що не було досягнуто реального прогресу в питаннях реорганізації фінансових ринків та вирішенні кризи в єврозоні».

Вкладники несуть на собі основний тягар через те, що поки що не було досягнуто реального прогресу в питаннях реорганізації фінансових ринків та вирішенні кризи в єврозоні

Майкл Хайзе, головний економіст Allianz

Згідно з рейтингом, французи та італійці заробляють більше за німців — 42,8 тис. та 42,6 тис. євро проти 38,5 тис. євро на рік відповідно. А ще вищі доходи мають жителі Ізраїлю (51,5 тис. євро) та Сінгапуру (58,2 тис. євро). Іспанці заробляють трохи більше від жителів Південної Кореї — 16,875 тисяч євро проти 16,581 тисяч євро відповідно.

Щодо рівня ВВП на душу населення, що, на думку фахівців, відображає рівень життя в державі та рівень економічного розвитку, Україна — на 3 з кінця місці з 2,802 тисячами євро. Менше — в жителів Індонезії та Індії — 2,604 тисячі євро та 1,041 тисяча євро відповідно. В цьому показнику Україну трохи випереджає Таїланд з 3,702 тисячі євро на людину.

На першому місці за величиною ВВП — Норвегія з 71 тисячею євро на душу населення, але із прибутком лише 6,5 тисяч євро на людину. На другому місці — Швейцарія, 60,417 тисяч євро, на третьому — Австралія з 50,371 тис. євро на душу населення і доходом 37,33 тисячі євро на людину.

Як повідомляв минулого місяця Володимир Паніотто, Генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології, рівень бідності в Україні на сьогоднішній день становить 16%.

«Ситуація важка, але не критична, — розказав журналісту Великої Епохи Леонід Ільчук, керівник центру перспективних соціальних досліджень при Міністерстві праці і соціальної політики України. — Щодо тенденцій, то вони, на превеликий жаль, на сьогодні не втішні».

Експерт наголосив на тому, що бідність — це не суто українське явище, воно існує в усіх державах.

«Відмінності та особливості полягають в тому, що в Україні (до речі як і в Росії) вказаний процес досить стрімко почав прогресувати з 90-х років», — вважає Леонід Ільчук. Сам принцип приватизації, на думку експерта, повинен носити позитивний, а не негативний характер, а в Україні він призвів до різкого розшарування суспільства за статками.

Написанню статті сприяв Юрій Петюк.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...