• 21 вересня - Міжнародний день миру

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    П'ятниця, 21 вересня 2012 року

Сьогодні 193 країни-члени Генеральної Асамблеї ООН відзначають Міжнародний день миру. У цьому році це свято пройде під гаслом «Міцний мир ― запорука стабільного майбутнього».

На честь святкування Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун закликав всі воюючі сторони знайти мирні шляхи врегулювання конфліктів в ім'я «безпечного майбутнього».

«До настання 21 вересня я настійно закликаю кожного подумати, яким міг би бути його внесок. Давайте всі спільно постараємося, щоб «дорога з Ріо» вивела нас до сталого розвитку, міцного миру і безпечного майбутнього для всіх», ― зазначено в посланні генсека.

Як вказується в прес-релізі ООН, причини багатьох конфліктів між воюючими сторонами відбуваються через права власності на цінні природні ресурси (алмази, золото, нафту, ліса і воду). У зв'язку з цим, вирішення проблем управління та розумного використання природних ресурсів можуть відігравати важливу роль у забезпеченні миру і безпеки, а також відновленні економіки у постконфліктних країнах, вважає представницький орган Генеральної Асамблеї.

Раніше, 24 липня 2012 лідери світових країн і представники громадянського суспільства провели в Ріо-де-Жанейро Конференцію ООН «Ріо +20». Метою форуму, який пройшов під гаслом «Міцний мир запорука стабільного майбутнього», було створення «зеленої економіки» для досягнення «сталого розвитку» та виведення людей з убогості.

Нагадаємо, Міжнародний день миру (International Day of Peace) був заснований Генеральною Асамблеєю на 36-й сесії ООН 30 листопада 1981 року. Рішення ж про святкування цього дня 21 вересня було прийнято на 55-й сесії ООН 28 вересня 2001 р. У цей день Генасамблея ООН запропонувала всім країнам утримуватися від насильства та проведення військових дій.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...