• Литвин охарактеризував нинішню політичну ситуацію в Україні

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    П'ятниця, 21 вересня 2012 року
Голова Верховної Ради Володимир Литвин розповів про поточні політичні реалії в Україні, а також поділився своєю думкою щодо ситуації з мовами, відповідаючи на питання Великої Епохи на своїй сторінці соцмережі Facebook 20 вересня.
— Володимире Михайловичу, як ви охарактеризуєте сучасне політичне становище України в контексті останніх 20 років?
Володимир Литвин: Сьогодні воно стабільне у своїй складності. Загалом Україна розвивається через конфлікти і, як правило, на пікові конфліктів приймаються ключові рішення. Звісно, за таких умов вони далекі від довершеності. Головний висновок — Україна й надалі не може розвиватися через конвульсії.
— Володимире Михайловичу, скажіть, будь ласка, чи можливо таке, що в країні запрацюють такі правові механізми, які змусять відчути персональну відповідальність кожного держслужбовця за свою роботу? 
Володимир Литвин: Такі механізми є. На жаль, вони не діють. Більше того, я з тривогою аналізую, що вимивається професійний прошарок бюрократів у гарному розумінні цього слова. Їх стрімко замінюють останні 10 років партійні призначенці. І ще одне: треба остаточно відмовитися від формування депутатського корпусу за нинішньою партійною системою.
— Володимире Михайловичу, скажіть, будь ласка, стежачи за тим, як розгортаються події із мовним законом, на Вашу думку, чи може введення другої офіційної мови зіграти роль об'єднання суспільства на принципі взаємоповаги та терпимості до позиції інших?
Володимир Литвин: За нинішніх умов це може призвести до одного — до розколу України. І лінію цього розколу не важко передбачити. Має бути одна державна мова, повинні мати право і можливості на розвиток усі інші мови. За однієї умови — не за рахунок української мови.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...