• Нацбанк почав випускати валютні облігації для населення

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Понеділок, 24 вересня 2012 року
Монетний двір Нацбанку України (НБУ) запустив друк державних валютних облігацій на суму $200 млн.
З 10 жовтня будь-який українець зможе придбати у відділеннях «Ощадбанку» країни казначейські зобов'язання номіналом $500 (прибутковість 9,2% з терміном погашення 2 роки), повідомляє прес-центр НБУ. Кожна облігація міститиме чотири купони для виплати по відсотках доходу (становить $23) раз на півроку. Придбати доларові держоблігації на суму до 150 тис. грн. ($18,7 тис.) можна буде без пред'явлення документів.
«Казначейські зобов'язання ― це надійний і високоприбутковий фінансовий інструмент. Перевага їх придбання ― нульовий ризик, оскільки повернення грошей гарантує держава в будь-який момент. Крім того, є щоденна можливість швидко їх продати, а головне ― уникнути комерційних ризиків. Також особа, яка захоче отримати виплати по відсотках, зможе прийти в «Ощадбанк» і обміняти один з чотирьох купонів на фактично накопичений дохід», ― наголошується в прес-релізі директора Генерального департаменту банківського нагляду Олексія Ткаченка.
Мінфін України почне реалізовувати державні казначейські зобов'язання спочатку через державний банк «Ощадбанк», який має найбільшу мережу філій та відділень у країні. Надалі до участі в реалізації валютних держоблігацій будуть залучені всі зацікавлені банки.
Раніше голова НБУ Сергій Арбузов заявляв, що попит на валютні облігації у населення перевищує обсяг випуску на $200 млн.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...