• Парламент Білорусі тепер повністю без опозиції

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Понеділок, 24 вересня 2012 року
За підсумками парламентських виборів у Палату представників Національного зібрання Білорусі, які пройшли в країні 23 вересня 2012 р., до складу парламенту не пройшов жоден опозиціонер, повідомляє сайт Центрвиборчкому країни.

В цілому було обрано 109 депутатів із числа, що підтримують політичний курс президента Білорусі Олександра Лукашенка. Сьогодні Центрвиборчком оприлюднив прізвища кандидатів, що увійшли до парламенту. Серед них три представники Компартії та один з Аграрної партії країни, а також співробітники КДБ, МВС, Міносвіти і Міністерства охорони здоров'я.

Явка виборців становила 74,3%. Причому 20% з них проголосували достроково.

В опозиції вважають, що подібне голосування є «фарсом» і спотворює результати виборів. Спостерігачі ж відзначили масові порушення законодавства як в ході підготовки до виборів, так і під час них.

«До нас надійшла інформація про те, що практично у всіх великих держпідприємствах і вузах країни, людей примушували брати участь у достроковому голосуванні під погрозами. Серед них були військовослужбовці, працівники заводів і фабрик, іногородні студенти та колишні засуджені», ― йдеться у повідомленні прес-центру «Хартія '97».

Рада Республіки буде сформована до 30 вересня, причому половину складу верхньої палати Національних зборів призначить Лукашенко. Опозиційні сили заявили, що не мають наміру оскаржувати підсумки «псевдовиборів».
Підписатися:

Коментарі