• Янукович і Коморовський відкрили Меморіал жертвам Биківнянської трагедії

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    П'ятниця, 21 вересня 2012 року

Сьогодні вранці президенти України та Польщі Віктор Янукович і Броніслав Коморовський відкрили у заповіднику «Биківнянські могили» під Києвом Меморіал жертвам тоталітаризму, повідомляє прес-центр глави української держави.

Керівники двох країн поклали квіти на Братській могилі, Пам'ятному знаку польських поховань і біля Меморіалу жертв тоталітаризму вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання.

Віктор Янукович висловив співчуття польському народу і засудив злочини сталінізму. «Пам'ять про страшні часи терору об'єднує український та польський народи», ― зазначив він.

«Тут, у Биківні, ми відчуваємо єдність польської та української доль. Разом ми відкриваємо і увічнюємо найбільш болючі сторінки нашої історії», ― у свою чергу висловився польський президент.

У церемонії відкриття Меморіалу брали участь також громадські організації двох країн, представники влади та посол США в Україні Джон Теффт.

Меморіальний комплекс був заснований на найбільшому місці поховання жертв політичних репресій 1930-х років (поховано від 100 до 120 тисяч репресованих) у 1995 році. В минулому році тут було розгорнуто спорудження польської частини Меморіалу польським жертвам репресій. 28 жовтня 2011 року Броніслав Коморовський у місці майбутнього монумента заклав капсули і шість урн із землею з місць, де були ув’язнені поляки ― жертви репресій 1936―1941 років.

Підписатися:

Коментарі