• Верховенство права - головне питання на 67-й сесії Генеральної асамблеї ООН

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Вівторок, 25 вересня 2012 року
У цьому році зміцнення верховенства права для запобігання воєн стало центральним питанням обговорень на 67-й сесії Генеральної асамблеї ООН у Нью-Йорку.

В ході сесії міністр закордонних справ Сербії Вук Єреміч, що головує в Асамблеї, мирними засобами буде «залагоджувати і вирішувати міжнародні суперечки та ситуації».

Сьогодні вранці на відкритті саміту Генеральної Асамблеї ООН виступив президент США Барак Обама, торкнувшись питання Близького Сходу, зокрема хвилювань і демократичних перетворень в арабських країнах.

У ході обговорення по Близькому Сходу велика увага буде приділена також бойовим діям у Сирії, нападам на консульство США в Лівії, протестам у Пакистані та ядерній загрозі від Ірану.

Реалізація міжнародних санкцій проти ядерної програми Ірану буде пріоритетом для країн ООН, як і посилення нагляду за країною в рамках ООН. Не менш важливим буде реалізувати заходи щодо захисту прав дітей та жінок, скоротити бідність у два рази і забезпечити сталий розвиток до 2015 року.

Як повідомляє з місця подій англійська редакція Великої Епохи, в ці дні будівля ООН на Манхеттені стала схожою на вулик, де в сотнях невеликих конференц-залах, коридорах і кулуарах проходять важливі двосторонні переговори між світовими лідерами.

Вчора на відкритті засідання делегати 67-ої сесії (більше 90 учасників, включаючи близько 40 глав держав і урядів) схвалили Декларацію про верховенство права. У документі підкреслюється важливість незалежності судової системи і рівні права доступу до системи правосуддя, а також важливість боротьби з корупцією, наркотиками і з тероризмом.

Нарада на високому рівні триватиме до 27 вересня включно.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...