• Тайвань і Японія влаштували перестрілку з водометів через спірні острови

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Вівторок, 25 вересня 2012 року
Японські прикордонні служби відігнали флотилію тайваньських рибальських суден пострілами із водометів, коли та наблизилася до спірних островів Сенкаку (або Дяоюйдао).

Більше 70 риболовецьких і сторожових тайванських кораблів з плакатами «Дяоюйдао належить Тайваню» намагалися причалити до найбільшого острову архіпелагу Уоцурідзіму в Східно-Китайському морі, в знак протесту проти націоналізації Сенкаку урядом Японії, повідомляє РИА-Новости.

Японські берегові служби відкрили водометний «вогонь», на що тайваньські кораблі відповіли таким самим обстрілом. Після перепалки велика частина тайванської флотилії покинула спірне місце.

З 17 вересня біля Сенкаку почали курсувати і китайські сторожові суда «Хайдзянь 46» і «Хайдзянь 66». Кораблі КНР не стали втручатися в інцидент з тайванцями.

Напередодні китайський МЗС закликав Тайвань до співпраці заради «національного почуття гідності», «захисту національного і територіального суверенітету».

Сьогодні в Пекіні почалися консультації з ситуації, що склалася навколо Сенкаку і виходу з кризи, повідомляє прес-центр китайського МЗС.

Нагадаємо, ситуація в Східно-Китайському морі загострилася 11 вересня 2012 р., коли Японія націоналізувала три з п'яти островів архіпелагу Сенкаку. У Китаї через це пройшли масові антияпонські виступи. Деякі китайські фірми, зокрема «Audi», вже відмовилися співпрацювати з японськими компаніями.

Як повідомляла Велика Епоха, спір щодо островів Сенкаку (Дяоюйдао) безпосередньо пов'язаний з боротьбою за владу у верхівці китайської компартії.
Підписатися:

Коментарі