• Фракція китайського диктатора втратила останній оплот

  • Четвер, 13 вересня 2012 року
Китайский режим

Фракція Цзяна (внизу) перебуває в опалі. Нещодавно вона втратила останній оплот, зазначає джерело. Фотоколаж: Велика Епоха

Після того, як призначили нового керівника відділу Об'єднаного фронту, представники колишньої влади Китаю втратили останній оплот у боротьбі за владу, як сказало надійне джерело з Пекіна.

Від Гонконгу до островів Сенкаку Відділ об'єднаного фронту раніше створював постійні проблеми нинішнім лідерам — главі партії Ху Цзіньтао і прем'єру Вень Цзябао. Ця структура також могла перешкодити їм призначити нове керівництво партії на прийдешньому 18-му з'їзді партії, повідомляє джерело. Тому Ху і Вень і змінили колишнього главу Відділу об'єднаного фронту.

Повідомлення від 1 вересня про те, що давній начальник штабу Ху Цзіньтао Лін Цзіхуа візьме владу над Відділом об'єднаного фронту в свої руки, породило безліч чуток у Пекіні. Об'єднаний фронт раніше звинувачували в тому, що він нападав на ворогів компартії, особливо за межами Китаю, співпрацюючи при цьому з організаціями, не пов'язаними з партією.

Цей крок вважається пониженням у посаді для Ліна, оскільки він вважався ймовірним кандидатом в Політбюро і, в кінцевому рахунку, в члени Постійного комітету Політбюро, вищого органу влади в Китаї, який складається з дев'яти осіб і управляє компартією. Лін користувався великою довірою Ху Цзіньтао, добре служив йому як начальник штабу і активно допомагав усувати всіх чиновників, вірних опальному члену Політбюро — Бо Сілаю.

Однак у дійсності призначення Ліна главою Об'єднаного фронту дозволить йому і далі працювати над усуненням людей, відданих Бо Сілаю і його фракції, відомої як «фракція кривавих рук», яку очолював колишній глава партії Цзян Цземінь. Тому це призначення вкрай важливе для Ху Цзіньтао і Вень Цзябао в їхньому протистоянні з фракцією Цзяна.

Ду Цінлінь, якого на цій посаді замінив Лін, є членом фракції Цзяна. Ду використовував раніше свою посаду в Об'єднаному фронті для того, щоб різними способами повернути фракцію Цзяна до влади.

Фракція Цзяна домінувала в партії, починаючи з кінця 1990-х, і після того, як Ху Цзіньтао став головою партії, вона значно обмежувала його владу.

Після того, як колишній начальник поліції Чунціна Ван Ліцзюнь втік в американське консульство в Ченду 6 лютого цього року, фракцію Цзяна почали позбавляти влади. Як повідомлялося, Ван розкрив американцям злочини свого начальника Бо Сілая і його дружини Гу Кайлай, і, що більш важливо, змову Бо Сілая і глави внутрішньої безпеки Чжоу Юнкана, які мали намір повалити наступного очільника партії Сі Цзіньпіна.

Ху і Вень зробили й інші кроки, щоб вибити владу з рук фракції Цзяна. Зокрема, Бо був знятий з усіх посад і тепер перебуває під слідством; близькі друзі Бо позбавлені влади; Чжоу Юнкан втримав свою посаду глави Політико-юридичної комісії (ПЮК)*, але реальна влада цієї структури віддана іншим; саму ПЮК реструктурували і зменшили її повноваження; керівництво збройних сил змінилося — тепер вищі посади займають люди, віддані Ху.

* Політико-юридична комісія в останні роки мала право мобілізувати ресурси верховного суду і прокуратури, міністерств внутрішніх справ, юстиції та закордонних справ, служби безпеки, воєнізованої поліції та інших відомств на різних рівнях.

Конфлікт через острови Сенкаку

За словами джерела в Пекіні, недавню суперечку з приводу островів Сенкаку, як називає їх Японія, або по-китайськи — островів Дяоюйтай, спровокувала мережа шпигунів Об'єднаного фронту, яку контролювала фракція Цзяна до того, як Ліна призначили її керівником.

Більше того, полеміка щодо островів Сенкаку поставила Ху Цзіньтао, Вень Цзябао, і Сі Цзіньпіна перед дилемою.

Оскільки Японія вважає острови Сенкаку своєю територією, а США зобов'язалися захищати Японію у разі війни, фракція Цзяна могла використовувати переважальні антиамериканські настрої, щоб спонукати деяких високопоставлених чиновників комуністичної партії чинити тиск на Ху і Веня.

Якби Ху і Вень не підтримали бажання високопоставлених чиновників в партії і серед військових боротися за ці острови, тоді націоналістичні почуття могли б бути використані проти них.

А якби Ху Цзіньтао і Вень Цзябао підтримали боротьбу за права на острови, то націоналістичні настрої теж могли б бути розпалені і звернені проти Ху і Веня.

Суперечка з приводу островів була задумана для того, щоб змусити Ху і Веня використовувати армію і ввести в країні військовий стан. Це б відстрочило З'їзд партії, запланований на жовтень.

Проголошення військового стану, як сподівається фракція Цзяна, дозволило б Чжоу Юнкану і іншим її членам утриматися при владі більш тривалий час.

Оскільки Цзян Цземінь, Бо Сілай, Чжоу Юнкан та інші члени фракції причетні до масштабних злочинів, які вони вчинили по відношенню до послідовників Фалуньгун, тому вони відчайдушно борються за збереження влади. Якщо фракція втратить владу, то її члени можуть бути притягнуті до відповідальності. З цієї причини вони роблять усе можливе, щоб повернути собі владу.

Лінь Фен, Велика Епоха

----------------------------------

Китайський режим переживає кризу Читайте інші статті про останні доленосні події в Китаї у спецрубриці «Великої Епохи» «Китайський режим переживає кризу». Оглядачі Китаю відзначають, що розпалена боротьба за владу, ймовірно, призведе до реформування політичної системи країни. Прослідкуйте, як розвивалася ця боротьба в хронологічному порядку. Дізнайтеся в обличчя головних фігурантів боротьби за владу в правлячій верхівці Китаю.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...