• Пекін забороняє танцюристам брати участь у світовому конкурсі китайського танцю

  • Володимир Петров | Велика Епоха
    Понеділок, 2 липня 2012 року
Китайський режим весь час розглядав культуру як важливий інструмент контролю суспільної свідомості і підтримки своєї «червоної» ідеології. І тому всі, хто живе під владою комуністичної партії, повинні дотримуватися її лінії у своїй творчості.

 

Зараз китайський режим видав секретне повідомлення, що забороняє всім китайським танцюристам з континентального Китаю брати участь в міжнародному конкурсі класичного китайського танцю, який організувало телебачення New Tang Dynasty (NTD).
 
В цьому році NTD планує провести п'ятий всесвітній конкурс китайського танцю в Нью-Йорку з 25 по 27 жовтня, а перший тур змагань — в серпні в Гонконзі. Прийом заявок стартував у січні цього року.
 
Крім конкурсу класичного китайського танцю, NTD проводить серію інших змагань, пов'язаних з культурою Китаю: з китайській кулінарії, музики, малювання і співу.
 
Пекін розглядає телеканал NTD, головний офіс якого розташований у Нью-Йорку, як загрозу своїй владі, оскільки NTD всебічно повідомляє про політичну і суспільну ситуацію в країні, включаючи права людини.
 
За словами директора оргкомітету конкурсів NTD Ма Ліцзюань, директиви виходять від Політико-юридичної комісії, що відає всіма силовими структурами в Китаї. Цей орган влади пригнічує дисидентів і все, що режим розглядає «політично чутливим».
 
«Нам про це сказали представники шкіл танців [у Китаї], яким було наказано повідомити своїх студентів не відвідувати наш конкурс. Деяким із тих, хто вже подав заявку на участь, сказали, що якщо вони будуть брати участь, то їх виженуть зі школи і вони більше не зможуть танцювати в Китаї», — сказала Ма.
 
Ма говорить, що NTD представляє китайську культуру, незалежну від китайського режиму, і тому китайська влада постійно заважає їм.
 
Спікер Азіатсько-Тихоокеанського відділення NTD Чжу Ваньці каже, що таким чином китайський режим оголює своє справжнє обличчя і цілі, які він переслідує, пропагуючи китайську культуру і створюючи по всьому світу Інститути Конфуція.
 
«Влада Китаю витрачає мільярди доларів на пропаганду за кордоном, створюючи Інститути Конфуція, посилає за кордон численні творчі колективи, намагаючись таким чином використовувати культуру для створення свого позитивного образу», — каже спікер.
 
«Цей наказ Політико-юридичної комісії повністю зняв маску культури з режиму компартії. Тепер усім зрозуміло, що так звана пропаганда китайської культури насправді є використанням м'якої сили для посилення свого впливу за кордоном», — говорить Чжу.
 
За її словами, конкурси NTD покликані поширювати у світі «стародавню китайську культуру і традиційне мистецтво китайського танцю, що володіє кришталевою щирістю, добротою та красою», а також надають китайським танцюристам можливість проявити свої таланти.
 
«Китайський режим панічно боїться того, що якщо традиційна китайська культура дійсно почне відроджуватися, люди зрозуміють, що з самого моменту свого приходу до влади і до сьогоднішніх днів компартія діяла врозріз з традиційними цінностями китайської нації», — зазначає вона.
 
Переможець конкурсу китайського танцю у 2007 році Чень Юнцзі каже, що компартія Китаю спотворила суть традиційної китайської культури, і тому вона продовжує приховувати це.
 
«Особливо після Культурної революції, на поверхні здавалося, що це був класичний китайський танець, однак він не містив жодного традиційного змісту. Його застосовували заради вихваляння компартії Китаю і партійної культури», — сказав він в інтерв'ю.
 
«Він був перебільшений, порожній і передавав дух убивства, що виходить від революції», — сказано Чень.
 
Ма Ліцзюань закликала всіх танцюристів з Китаю, що володіють навичками, взяти участь у конкурсі, незважаючи на перешкоди з боку влади.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...