• Оркестр Shen Yun: Східні і західні музичні інструменти (Частина 2)

  • Божественне мистецтво: геніальна трупа Shen Yun Performing Arts
  • П'ятниця, 6 квітня 2012 року

Азія

Тайвань
4 — 9 бер.
12 — 15 бер.
18 — 22 бер.
25 — 29 бер.
31 бер. — 1 квіт.
3 — 8 квіт.
11 — 12 квіт.
Японія
15 — 16 квіт.
18 — 21 квіт.
Південна Корея
24 — 26 квіт.
29 — 30 квіт.Європа

Швейцарія
26 — 28 лют.
Нідерланди
3 — 4 бер.
Польща
7 — 8 бер.
Австрія
10 — 11 бер.
Германія
13 — 15 бер.
Бельгія
17 — 18 бер.
Італія
20 — 22 бер.
Ірландія
25 — 26 бер.
Великобританія
28 — 29 бер.
31 бер. — 1 квіт.
Швеція
4 — 7 квіт.
Франція
10 — 12 квіт.
Германія
14 — 16 квіт.
18 квіт.
Австрія
20 — 21 квіт.
Іспанія
24 — 25 квіт.
 

Майже загублена на сході китайська культура сьогодні відроджується на заході. Ми продовжуємо розповідь про багату культуру Піднебесної, яку в кращих театрах світу розкриває відома трупа Shen Yun (Шень Юнь).

Через китайський класичний танець та унікальний оркестр, що поєднує західні і східні музичні інструменти, Shen Yun показує глибину і красу культури стародавнього Китаю.

Китайская скрипка

Віртуозна гра на ерху — китайській скрипці з двома струнами — учасниці оркестру Shen Yun Сяочунь Ці зачарувала багатьох глядачів. Урочисто-сумні звуки її інструмента до сліз зворушують людину, вражають своєю красою та енергетикою. Фото надано Shen Yun Performing Arts.

Оркестр Shen Yun

Традиційна китайська та західна класична музика мають різне походження, особливості, ритм і тому практично несумісні. Однак з 2007 року новаторському оркестру Shen Yun вдалося поєднати інструменти настільки різних культур.

Поєднуючи західний оркестр із китайськими традиційними інструментами, Shen Yun представив новий музичний стиль, який зачарував слухачів багатьох країн. Три оркестри супроводжують три танцювальних колективи Shen Yun, що гастролюють світом.

Музичні інструменти як заходу, так і сходу можуть виражати глибокі емоції. У той час як мелодія західного оркестру підкреслює велич і силу духу, східні музичні інструменти несуть більш витончений зміст і торкають почуття людини.

Композитор оркестру Цзюнь Тань сказав: «Показати єдність двох найбільших музичних традицій сходу і заходу — це найважливіше завдання виступів Shen Yun».

Читайте також:

Схід і Захід, давнина і сучасність

Китайська музична спадщина має історію в тисячі років, а західна класична музика є відносно молодою. Багаті філософські та духовні традиції Китаю природно відбилися і на традиційній музиці. Це не тільки стосується якості звуку та композиції музики — навіть під час створення музичного інструменту китайська культура вимагає особливого підходу і відповідності філософії стародавнього Китаю.

«Візьмемо, наприклад піпу. Цей музичний інструмент близько 90 см завдовшки (3 китайських фути) і 13 см заввишки (5 китайських дюймів). Цифра три символічно представляє Небеса, Землю і Людину [стародавні китайці вірили, що світ становить триєдність — Небо, Земля і Людина — прим.ред.]. Цифра ж п'ять символізує п'ять елементів у китайській філософії (метал, дерево, вода, вогонь, земля), з яких складаються всі явища і речовини у Всесвіті. Чотири струни піпи відповідають порам року», — сказала у своєму інтерв'ю композитор пані Цзін Сюань, яка грає на цьому інструменті.

«Ще один приклад — це поєднання піпи і флейти, які часто звучать разом, втілюючи ідею об'єднання доброго дракона і фенікса. Флейта символізує дракона, а піпа — фенікса», — пояснила вона.

Така багата символічність була частиною культури Китаю протягом тисячоліть. Вона заповнила всі сфери суспільства цієї країни, але найбільший слід цієї символічності можна побачити в китайському мистецтві, яке здавна китайці вважали божественним даром.

«Звучання китайських інструментів також тісно пов'язане з китайською філософією. Згідно з традиційною культурою Китаю, всі речі мають душу. Це означає, що кожна нота в китайській музиці жива», — говорить пані Цзін Сюань.

Цю життєвість можна відчути в музичних виступах Shen Yun, які підкреслюють достоїнства обох музичних традицій, створюючи ефект драматичності, виразності і глибини.

«Для того щоб у танці виразити силу духу, більше підходять західні інструменти. Якщо хочемо представити глядачеві східні легенди і висловити глибину почуттів, в такому випадку краще використовувати китайські інструменти, такі як бамбукова флейта, ерху і піпа», — говорить пані Чіа-Чи Лінь, диригент Shen Yun у своєму інтерв'ю Великій Епосі.

Танець і музика: дивовижна синхронність

У той час як танцюристи Shen Yun підкорили весь світ чудовим поєднанням краси, енергії і грації, три оркестри Shen Yun, що супроводжують танцювальні колективи, також удостоїлися похвали і почестей. Це заслуга талановитих диригентів, які становлять ланку, що сполучає танець та музику.

«Думаю, що оркестр просто приголомшливий»
Колін Кларк, відомий диригент з Онтаріо

«Думаю, оркестр просто приголомшливий», — поділився враженнями з Великою Епохою відомий диригент з Онтаріо Колін Кларк після відвідування вистави в минулому році.

«Музиканти слідують за диригентом, який, в свою чергу, спостерігає за виступом танцюристів на сцені. Йому досить важко синхронізувати музику тридцяти — сорока музикантів із танцюристами, які рухаються в різний такт», — сказав він.

Вінець майстерності та мистецтва

За свою здатність за допомогою музики передавати почуття музиканти оркестрів Shen Yun заслужили визнання і похвалу світової музичної еліти.

«Я затамував подих і навіть не міг дихнути. Це було дуже-дуже красиво!», — захоплювався після виступу Shen Yun піаніст театру Опери та балету Парижа Тув Ретовондрехеті. — Цього вечора я відкрив для себе, що всі жести, рухи та ноти мають своє внутрішнє значення. Ми побачили духовну чистоту».

Такий ефект не досягається технікою. Хоча музиканти з оркестру Shen Yun закінчили всесвітньо відомі консерваторії і працювали в симфонічних оркестрах, але цього не достатньо для такого високого рівня.

З давніх давен китайці вважали, що для справжнього мистецтва необхідно, перш за все, мати чисту душу і помисли. У стародавньому Китаї люди всіх верств суспільства, в тому числі художники і поети, цінували доброчесність, освіченість і спокій душі. Усі виконавці Shen Yun Performing Arts намагаються дотримуватися цього принципу. Завдяки цьому вистава Shen Yun (кит. — божественне мистецтво) цілком відповідає своїй назві.Велика Епоха висвітлює світові гастролі колективів Shen Yun Perfoming Arts. Більше про виставу і саму культуру древнього Китаю можна прочитати на офіційному сайті shenyunperformingarts.org. Там же можна отримати інформацію про майбутні виступи і замовити квитки.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...