• Чари цифрової проекції (частина 3)

  • Понеділок, 25 червня 2012 року

Азія

Тайвань
4 — 9 бер.
12 — 15 бер.
18 — 22 бер.
25 — 29 бер.
31 бер. — 1 квіт.
3 — 8 квіт.
11 — 12 квіт.
Японія
15 — 16 квіт.
18 — 21 квіт.
Південна Корея
24 — 26 квіт.
29 — 30 квіт.Європа

Швейцарія
26 — 28 лют.
Нідерланди
3 — 4 бер.
Польща
7 — 8 бер.
Австрія
10 — 11 бер.
Германія
13 — 15 бер.
Бельгія
17 — 18 бер.
Італія
20 — 22 бер.
Ірландія
25 — 26 бер.
Великобританія
28 — 29 бер.
31 бер. — 1 квіт.
Швеція
4 — 7 квіт.
Франція
10 — 12 квіт.
Германія
14 — 16 квіт.
18 квіт.
Австрія
20 — 21 квіт.
Іспанія
24 — 25 квіт.
 

«Божественне мистецтво» або Shen Yun Performing Arts — так називається художня трупа обдарованих, відданих мистецтву танцю людей. Багатовікова культура, втративши свою колишню силу на Сході, тепер відроджується на Заході. Це третя частина серії з дев'яти статей, які розкривають красу традиційної китайської культури і дозволяють більш глибоко зрозуміти феномен ансамблю класичного китайського танцю Shen Yun Performing Arts з Нью-Йорка.

Віртуальна подорож стародавнім Китаєм

У просторі над сценою наче з повітря виникає бачення: невелике місто розкинулося вздовж узбережжя річки Янцзи. Схоже, Старовинний Китай. У водній гладі річки відбиваються дерева в рожевому кольорі. Здається, ми відчуваємо їхній ніжний аромат. Пурпуровий серпанок застилає весь горизонт, але легкий туман поступово розсіюється, проявляються гори.  

Ми, наче, стоїмо на краю прірви, погляд впирається у Велику китайську стіну. Вона плавно піднімається в небеса. Над її вежами клубочиться сигнальний дим, як було заведено споконвіку. 

Так починається знайомство глядача з 5000-річною культурою Китаю. Театральна вистава Shen Yun Performing Arts, немов невидиму книгу розкриває перед нами. На сцені оживають стародавні легенди і перекази, які дійшли до наших днів, дбайливо передаючись від батька до сина, із покоління в покоління. Вони знайомлять глядача з традиціями, віруваннями і мистецтвом Серединної держави*, з культурою, яка не підвладна часу. 

* Серединна держава — так у перекладі звучить слово «Китай» китайською мовою. 

Краса первозданної природи, класичні китайські сади, різноманіття давніх ремесел Китаю, твори прикладного мистецтва, небесні сцени і пейзажі, немов зійшли зі старих шовкових буддистських сувоїв — все це дозволяє нам побачити цифровий проектор. 

Художня трупа з Нью-Йорка представляє глядачеві не тільки класичний китайський танець. Вона відроджує на сцені все багатство традиційних танцювальних стилів, костюмів та музики 55-ти етнічних груп Китаю. 

Читайте також:

Shen Yun Performing Arts створює мистецтво майбутніх поколінь

Володар «Оскара» і «Премії Еммі» за роботу у фільмі «Аватар» художник-постановник Роберт Стромберг зауважив, що декорації під час вистави могли б «самі по собі стати новою формою мистецтва — живий виступ акторів у поєднанні з фоном, створеним цифровим проектором». 

Коли Стромберг у липні минулого року подивився виступ Shen Yun в Лос-Анджелесі, він дав невелике інтерв'ю New Tang Dynasty Television. Художник-постановник сказав, зокрема: «Декорації Shen Yun створюють відчуття, ніби ви одночасно дивитесь і театральний виступ, і кіно. 

«Шоу несе в собі абсолютну красу! — вигукнув Роберт Стромберг. — Воно настільки надихало, що здається, тепер я знаю, де шукати нові ідеї для наступної частини фільму «Аватар». 

Як художник-постановник Стомберг високо оцінив справжність декорацій, які змінювалися пейзажами Серединної держави: «Ви спостерігаєте традиційне уявлення з достовірним переданням рухів у танці, а також справжнє відображення всієї атмосфери на задньому плані. Все це разом створює єдину картину». 

Стародавній сад

Китайські сади завжди мали особливе значення для жителів Піднебесної. Тому вони використовуються в деяких декораціях концертної програми Shen Yun.  

«Дао — це Шлях. Він означає природний хід розвитку природи. Ці знання надихнули послідовників даосизму на більш глибоке проникнення і розуміння процесів змін у природі», — такі пояснення дає Р. С. Джонстон у своїй книзі «Наука в садах Китаю». Він спирається на статтю Конгджен Ю., присвячену китайським садам і представлену в Arnoldia Гарвардського університету в 1993 році. 

«Даоське підкорення волі природи чітко виражене в композиції та структурі самого саду, а також і в конструкціях будівель, що прилягають до нього», — пише Джонстон. Принцип Інь і Ян виявляється і в рівновазі елементів саду. 

«Вода і камінь, тінь і світло, все що всередині і за межами, контрастує між собою, щоб продемонструвати Дао або природний хід самої природи», — пояснює Джоан Кент Флауер, директор із розвитку Класичного китайського саду в м. Портленд (США, штат Орегон), в одній із статей видання державного університету міста. 

Зображення саду на декораціях Shen Yun згадується на вебсайті творчого колективу. Опис його включає «багато прикрашених будівель, витончені квіти і рідкісні дерева... досконалий порядок і розташування, яке несе в собі глибокий зміст». 

Поля Монголії

Смарагдова зелень трави відокремлена від безкрайнього синього неба лінією гір із пишною рослинністю. Це тло декорації до монгольського танцю. Пейзаж підкреслює природний характер рухів танцівниць, що виконують монгольський танець, ритм якого нагадує чи то галоп коня, чи то орла, що ширяє в небі.  

1500-річна монгольська поема, розміщена на вебсайті Shen Yun, розповідає про єднання монголів з їх рідним краєм: «Вгорі бездонне синє небо, під ними безкраї поля, пасовища. Дме вітер, і трава стелиться низько-низько, далеко з'являється рогата худоба і вівці»... 

Монголи «відомі своєю близькістю до природи, живою піснею і танцем, чудовою стрільбою з лука і мистецтвом верхової їзди». 

Спускаючись із гірських вершин

З року в рік вистава Shen Yun стає все краще, знаходить нові риси, перетворюється. У кожному концерті близько 20 танцювальних номерів. Артисти намагаються показати всю пишноту історичної спадщини кожної з етнічних груп, що населяють Китай.  

У горах Тибету живе народність Йі. Один з етнічних танців цього народу називається «Крок злущування гречки». Імітуючи збір врожаю в Гімалаях, танцюристи роблять три кроки вперед і один крок назад, з'єднуючись у круговому русі. Артисти плавно рухаються в такт музиці. Магічне дійство відбувається на тлі квітучих полів, голубуватих гір і долин Південно-Західного Китаю. 

На задньому плані сцени змінюються чудові пейзажі. Разом з ансамблем Shen Yun через гори, річки і долини ми переносимося вниз до вічнозелених лісів Південно-Східної Азії. Субтропіки, буйство фарб і ароматів. 

Щоб глядач сприймав всю повноту і багатство культури народностей, що населяють Китай, кожен танець, кожен виступ супроводжується новим оформленням декорацій, що відповідає традиціям цього народу. Інтерактивний дисплей прийшов на зміну мотузкам, шківам і мішкам із піском, які використовували традиційно. 

Наприклад, в танцювальному номері, створеному за класичною китайською літературою «Подорож на Захід», глядач бачить, що Король Мавп дійсно дістає місяць із неба. Тут використовуються все ті ж цифрові технології. 

У деяких танцях небесні феї та інші божественні істоти «спускаються на землю» за допомогою проекції на цифровому екрані. Створюється видимість приземлення на сцену. Тут танцюристи зустрічають і як би підхоплюють їхній рух. Все це чарівне дійство створює відчуття польоту, сходження з Небес. 

Shen Yun «створює унікальну атмосферу і прекрасний барвистий світ», — ділиться враженнями у своєму інтерв'ю Великій Епосі Масахіде Янагавасе, один із найбільш знаменитих художників візуальних ефектів у Японії. 

«Задній фон сприймається як одне ціле з танцюристами на сцені. Це робиться так плавно, що досягає ефекту повної гармонії в кожному виступі. Спосіб доступу до всіх сюжетів і історій заворожує. Це дійсно чудовий виступ, який варто запам'ятати», — говорить Янагавасе. 

Тара МакІсаак, Велика Епоха 

Велика Епоха є почесним інформаційним спонсором Shen Yun Performing Arts. Щоб дізнатися більше про Shen Yun і про китайську культуру, відвідайте вебсайт творчого колективу shenyunperformingarts.org, на якому розміщена інформація про виступи.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...