• Китайський етнічний танець втілює багатогранну культуру Піднебесної (частина 4)

  • Четвер, 6 грудня 2012 року

Азія

Тайвань
4 — 9 бер.
12 — 15 бер.
18 — 22 бер.
25 — 29 бер.
31 бер. — 1 квіт.
3 — 8 квіт.
11 — 12 квіт.
Японія
15 — 16 квіт.
18 — 21 квіт.
Південна Корея
24 — 26 квіт.
29 — 30 квіт.Європа

Швейцарія
26 — 28 лют.
Нідерланди
3 — 4 бер.
Польща
7 — 8 бер.
Австрія
10 — 11 бер.
Германія
13 — 15 бер.
Бельгія
17 — 18 бер.
Італія
20 — 22 бер.
Ірландія
25 — 26 бер.
Великобританія
28 — 29 бер.
31 бер. — 1 квіт.
Швеція
4 — 7 квіт.
Франція
10 — 12 квіт.
Германія
14 — 16 квіт.
18 квіт.
Австрія
20 — 21 квіт.
Іспанія
24 — 25 квіт.
 

Основи стародавньої культури, загубленої на Сході, відроджуються на Заході. Це четверта з дев'яти частин циклу статей про китайський етнічний танець. Школа класичного китайського танцю «Шень Юнь» допомагає більш глибоко розкрити красу цієї давньої і самобутньої культури.

На противагу поширеній думці, Китай є багатонаціональною країною, де проживають щонайменше 55 етнічних груп. Різні духовні традиції, місцевий клімат і навколишнє середовище сформували унікальні риси кожної з них.

Ці особливості відбилися в десятках стилів танцю, надзвичайно яскравих і різноманітних. Отже, етнічні танці кожної з китайських меншин відрізняються від класичного китайського танцю, властивого найбільш численній народності хань.

Представлення на театральній сцені етнічних танців китайських меншин — «родзинка» трупи «Shen Yun» («Шень Юнь»). Артисти цієї школи виконавчих мистецтв, заснованої в 2006 році в Нью-Йорку, вважають своєю місією відродити багатогранну 5000-річну культуру народів, що населяють Китай.

Під час кожної вистави ніхто не знає, що послідує за відкриттям завіси. Ведучі спектаклю на двох мовах інтригують аудиторію підказками про те, який номер буде наступним — сольний спів, драматичний танець, класичний китайський танець або етнічний танець якоїсь меншини. І в кожному з них артисти за допомогою красивих рухів і піднесеної музики оркестру «Шень Юнь» розповідають легенду або історичний сюжет з китайської історії. Традиційні етнічні танці, представлені трупою «Шень Юнь», включають корейські, тибетські, монгольські, маньчжурські танці або танці народності мяо.

Однак, якби танцюристи зображували на сцені лише танцювальні рухи, то достовірно передати характер тієї чи іншої етнічної групи було б неможливо. Тому хореографи, танцюристи і оркестр «Шень Юнь» намагаються передати все розмаїття етносу на більш високому рівні, прагнучи показати внутрішній дух кожної культури.

Приміром, «монгольському народу характерна гостинність, і ця риса простежується в їхніх танцях», — сказано на сайті «Шень Юнь». У монгольських танцях часто використовують миски, чаші з вином і навіть зв'язки паличок для їжі як символ гостинності.

«Відчувається, що монгольський танець наповнений життєвою енергією, веселістю і захопленням», — повідомляється на сайті «Шень Юнь».

На відміну від класичного китайського танцю, корейський танець більш тонкий і стриманий. «Танець включає дихальні рухи. Дихання є важливою частиною корейського танцю — артист може виразити емоції, поєднуючи дихання та музичний ритм», — написано на сайті школи виконавчих мистецтв «Шень Юнь». — Ці особливості вносять в корейський етнічний танець виняткову красу, спокій і гідність».

Читайте також:

Місія виконується

Незважаючи на те, що кожна етнічна група в Китаї, в тому числі і народність хань, має свої характерні риси, на всіх лежить глибокий відбиток китайської культури. Трупа «Шень Юнь» взяла на себе місію відродити традиційну культуру Піднебесної, яка під час «Великої культурної революції» пережила нападки з боку комуністичної партії. Тепер же можна побачити, що школа мистецтв «Шень Юнь» досягла успіху у своїх починаннях — її концерти проходять по всьому світу в висококласних театрах. 

«Школа виконавчих мистецтв „Шень Юнь“ проробляє дивовижну роботу щодо відродження і зміцнення традиційної культури Китаю. Художні виступи елегантні і чудові, вони також висловлюють духовність і віру», — сказав відомий китайський історик Синь Хаонянь в інтерв'ю Великій Епосі після перегляду вистави «Шень Юнь», яка відбулася в січні минулого року в нью-йоркському «Лінкольн-центрі».

Етнічна культура знаходить своє відображення не тільки в звичаях і нарядах, але і в китайському ієрогліфі «Юнь»*, який також є частиною назви самої трупи «Шень Юнь».

* Слово «Юнь» має кілька значень: рима, мелодика, милозвучність, витончені манери.

«Під „Юнь“ мається на увазі в цілому поведінка людини — всі тонкощі кожного руху, вираження мови тіла», — пише Бен Фрід, один із фахівців з китайської культури при трупі «Шень Юнь», у своєму блозі.

Це означає, що кожна етнічна меншина має свій унікальний «Юнь», який і можна передати за допомогою танцю.

«„Шень Юнь“ відроджує тонкощі традиційного способу життя китайців за допомогою історичних розповідей і легенд. Образи різних культур національних меншин в Китаї дуже вражають», — каже Сінь.

Він похвалив артистів «Шень Юнь» за глибоке розуміння духовної цінності культури Китаю і сенсу життя.

«Під час виступу артисти передають красу і духовні традиції культури Китаю. І аудиторія відчуває це», — сказав він.

Мішель Жень, хореограф і головний танцюрист школи виконавчих мистецтв «Шень Юнь», говорить, що вони мають на меті не тільки розважити аудиторію, але й передати глядачам відчуття тепла.

«У всіх нас є бажання популяризувати справжню, чисту і прекрасну культуру Китаю. Ми хочемо передати найщиріші почуття глядачеві... коли наші серця чисті, глядачі відчувають себе комфортно і добре».

Іван Пенчуков, Велика Епоха

Велика Епоха є почесним інформаційним спонсором концертів Shen Yun. Докладніше про Shen Yun Performing Arts і китайську культуру, а також про дату і місце виступів Shen Yun під час світового турне можна дізнатися на офіційному сайті shenyunperformingarts.org.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...