• Історія Китаю (73): Цінь Шубао — видатний воїн династії Тан

  • Понеділок, 12 листопада 2012 року

Одним із 24 героїв, які брали участь у заснуванні династії Тан (618 рік) був Цінь Шубао. *

Коли молодий Цінь Шубао служив солдатом в армії попередньої династії Сун, генерал похвалив його за відданість і мистецтво ведення бою. Незабаром його призначили командиром невеликого загону.

Одного разу армії, в якій служив Цінь Шубао, довелося зіткнутися з військом, яке п'ять разів перевищувало за чисельністю і лютістю власні сили. Щоб виграти бій, генерал армії вирішив влаштувати ворогові пастку. Він організував удаваний відступ. План був такий: коли основні сили ворога, спокусившись легкою здобиччю, поженуться за ними, невеликий загін кращих воїнів повинен був раптово атакувати базу противника. Цінь Шубао став одним із двох добровольців, які погодилися виконати цю складну й небезпечну задачу.

План спрацював. Після кривавої і жорстокої битви команда Цінь Шубао взяла табір супротивника і підпалила його. Бунтівники спробували відступити, щоб хоч якось врятувати свій стан, але зазнали повної поразки. Своїм мужнім вчинком Цінь Шубао гучно прославився в Китаї і отримав посаду головнокомандувача.

Після служби в армії династії Сун Цінь Шубао вступив в армію Тан і став улюбленим воїном на передовій принца Лі Шиміня, який пізніше став імператором Тайцзуном династії Тан. Кажуть, коли одного разу майбутній імператор почав насміхатися над Цінь Шубао, він з гніву помчав наодинці на великий ворожий загін. Хоч противників було в рази більше, вони від страху завмерли і звільнили йому дорогу. Цінь Шубао попрямував прямо до ворожого генерала і вразив його на смерть.

Інша історія про Цінь Шубао ще більш незвичайна. Одного разу імператору Тайцзуну стали мерещитися духи війни. Цінь Шубао разом з іншим хоробрим воїном добровільно запропонував охороняти ворота імператорського палацу ночами, щоб відлякувати їх. Виявилося, що правителю стало відтоді легше, і його здоров'я покращилося. Тому Тайцзун наказав художнику намалювати портрети своїх охоронців у повний зріст біля палацових воріт для відлякування духів. З часом і простий народ послідував цьому прикладу. Цінь Шубао і його напарника почали шанувати як символів-захисників домашнього вогнища і господарства. Зберігається цей звичай і донині.

Цінь Шубао серйозно захворів незабаром після того, як його призначили головним військовокомандувачем. Він спокійно прийняв свою долю і сказав: «Я присвятив все своє життя службі в армії і провів більше 200 боїв. Як же бути здоровим, коли все тіло понівечене ранами?»

Імператор Тайцзун наказав встановити пам'ятник, увічнивши постать Ціня Шубао, що сидить верхи на коні, на знак визнання його видатних військових подвигів.

Девід Ву, Велика Епоха
Підписатися:

Г

Д

Ж

І

Й

К

Л

М

Н

О

П

С

Т

У

Ф

Х

Ц

Ч

Ш

Ю

Я

Social comments Cackle

загрузка...