• Німеччина відзначає 23-тю річницю падіння Берлінської стіни

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    П'ятниця, 9 листопада 2012 року
У Німеччині сьогодні відзначають 23-тю річницю падіння Берлінської стіни.
У річницю падіння президент Європейського парламенту Мартін Шульц і європейські політики: голова Європейської Ради Херман ван Ромпей, голова Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу, — виступили з промовою в Берліні, передає радіо FFH.
У мітингу взяли участь і представники різних національних фондів Німеччини: Конрада Аденауера (політичний фонд), Роберта Боша (корпоративний фонд) та Фонду Майбутнього (благодійний).
«Через 23 роки після падіння в 1989 році Берлінської стіни, стерлися межі між Сходом і Заходом. Об'єднання Німеччини стало для німців неймовірним щастям», ― передає німецьке радіо.
Сьогодні на території меморіалу «Берлінська стіна» на Бернауер-штрассі пройде богослужіння в пам'ять загиблих, які були вбиті при спробі перебратися через стіну.
Нагадаємо, Берлінська стіна була зведена в Східній Німеччині в 1961 році на тлі масового відтоку робітників та інтелігенції до Західної Німеччини. Спочатку тут встановили загородження з колючого дроту, потім їх замінили бетонними блоками, і до 1989 року стіна вже являла собою неприступну прикордонну зону з земляними ровами і сторожовими вежами.
За 28 років існування символу холодної війни, біля її стін загинуло 136 осіб, що намагалися перебратися до Західного Берліна.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...