• Премію Сахарова віддали двом іранським опозиціонерам

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    П'ятниця, 26 жовтня 2012 року

Депутати Європарламенту сьогодні одноголосно обрали лауреатами премії Сахарова за свободу думки у 2012 році двох іранських опозиціонерів ― сценариста Джафара Панахі (Jafar Panahi) і жінку-адвоката-правозахисника Насрін Сотудех (Nasrin Satoudeh), повідомляє прес-центр Європарламенту.

Глава Європарламенту Мартін Шульц, заявив, що вони зробили такий вибір на знак протесту проти політики іранської влади.

«Присудження премії імені Сахарова за свободу думки іранцям Насрін Сотудех і Джафару Панахі є посланням солідарності та актом визнання жінки і чоловіка, які не схилилися перед погрозами і залякуваннями, і поставили на перше місце долю своєї країни, а не свої інтереси. Я щиро сподіваюся, що вони зможуть у грудні приїхати в Страсбург до Європейського парламенту, щоб отримати свої премії», ― сказав президент Шульц.

Премія супроводжується нагородою в розмірі €50 тис. Цю суму і розділять між собою лауреати.

Джафар Панахі був заарештований у березні 2010 року і поміщений у в'язницю строком на 6 років за творчу діяльність. У своїх фільмах він часто зосереджувався на труднощах, з якими стикаються діти, бідні і жінки в Ірані.

А Насрін Сотудех була заарештована у вересні 2010 року і засуджена на 11 років за розповсюдження пропаганди, «що шкодить безпеці Ірану», і захист «інодумців». Сотудех має двох дітей. Нещодавно вона почала голодування на знак протесту проти переслідування її родини державою.

Нагадаємо, Премія імені Сахарова за свободу думки заснована Європейським парламентом у 1988 році на честь радянського фізика і політичного дисидента Андрія Сахарова. Її щорічно присуджують окремим особам або організаціям, які зробили важливий внесок у боротьбу за права людини і демократію.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...