• Литовці проголосували проти будівництва нової АЕС

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Понеділок, 15 жовтня 2012 року

Сьогодні в Литві оголошено попередні результати референдуму щодо ідеї спорудження в країні АЕС.

Голосування пройшло напередодні, 14 жовтня. Ідею будівництва атомної станції підтримали лише 34% жителів країни. За заявою влади, думка народу буде врахована, хоча референдум носив консультативний характер, повідомляє «РІА Новини»

Визнання підсумків референдуму набуде чинності, якщо у них взяли участь не менше 50% виборців. Поки остаточна кількість учасників голосування не оприлюднена.

За попередніми даними Головної виборчої комісії, з 2017 виборчих дільниць висловилися проти будівництва АЕС 1767 (64,87%) і «за» ― 250 дільниць (35,13%).

Референдум проходив паралельно з парламентськими виборами в сейм Литви. Явка на останні становила 50,13%, але не всі з них брали участь у волевиявленні громадян.

Раніше сейм прийняв всі необхідні закони, щоб дати «зелену вулицю» будівництву АЕС, але пізніше вирішив дозволити правотворчість народу, що призначили в один день з виборами.

Згідно з планами уряду Литви, нову АЕС хотіли будувати у Вісагінасі спільно з Латвією та Естонією, недалеко від Ігналінської АЕС. Остання була зупинена 31 грудня 2009 року. 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...