• Крим відновив підготовку бойових дельфінів

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Четвер, 11 жовтня 2012 року

У Севастополі відновили спецпідготовку бойових дельфінів для Військово-морських сил України, повідомляє РІА Новини  з посиланням на голову громадської ради при Міноборони РФ Ігоря Коротченка.

Навчені китоподібні будуть обстежувати ділянки Чорного моря і позначати буями місцезнаходження об'єктів, що цікавлять. Для цих цілей на їхні голови кріпляться пристрої, що вистрілюють буй.

«Зараз у Севастопольському Океанаріумі готують десять дельфінів-афалін для виконання спецзадач ВМФ України. В акваторії Севастополя українські військові регулярно проводять тренування морських тварин з пошуку предметів на дні моря. У цьому році дельфіни показали відмінні результати. Вони знаходили необхідний предмет, торкався його пістолетом, закріпленим на голові і на поверхню відстрілювався буй», ― розповів Коротченко виданню.

Школа навчання бойових дельфінів існувала в Севастополі з 1973 року. Ссавців вчили атакувати кораблі й бойових плавців, несучи вибухівку, шукати міни на дні. З розвалом СРСР Океанарій став використовуватися для лікування дітей-інвалідів.

Крім Севастополя, подібна структура нині існує тільки США на військовій базі Сан-Дієго.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...