• Писати «Без ГМО» буде необов'язково

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Середа, 3 жовтня 2012 року

Кабмін України затвердив зміни до деяких законів України щодо необхідності маркувати товари написом «Без ГМО». Пропозиції набудуть чинності після підписання документа президентом країни.

Згідно з новими вимогами, маркування «Без ГМО» (генетично модифікованих організмів) буде необов'язковим, в той же час, продукти, що містять ГМО, повинні будуть маркуватися поміткою «З ГМО», повідомляє Інформаційне агентство ЛIГАБiзнесIнформ з посиланням на міністра аграрної політики і продовольства України Миколу Присяжнюка.

За словами міністра, ці зміни дозволять підвищити відповідальність виробників, які намагаються приховувати наявність ГМО у своїй продукції.

Раніше, 27 вересня 2012 року, Присяжнюк відзначав на сайті свого міністерства, що питання використання рослин (імпортованого насіння і зернових), що містять генетично модифіковані організми, вимагає додаткового вивчення. На сьогодні використання таких рослин в Україні заборонене на законодавчому рівні.

Тотальний аналіз на наявність ГМО буде проводитися інспекцією Мінагрополітики протягом найближчих трьох місяців, поряд з консультаціями із закордонними фахівцями. Перевірці підлягають сорти сої, цукрових буряків, кукурудзи та соняшнику. Насіння пшениці перевірятися не буде, тому що в Україні використовується насіння вітчизняної селекції, зазначив міністр.

Експерти ж стверджують, що ГМО не можуть міститися в соняшниковій олії та інших оліях, м'ясі, рибі і морепродуктах, молочних продуктах, крохмалі, солі, цукрі, яйцях, оцті, вини, горілці, пиві, безалкогольних напоях і воді, якщо в них виробник не додав сою. У держреєстрі України на сьогоднішній день також не зареєстровано жодного ГМ-організма.

Нагадаємо, МОЗ України 9 листопада 2010 року затвердив Перелік харчових продуктів, які повинні перевірятися на наявність вмісту ГМО (їх зміст не повинен перевищувати 0,9%). До таких продуктів належать: кукурудза, соя, картопля, пшениця, кабачки, томати, рис, бавовна, льон, диня, папайя, цикорій, рапс, продукти дитячого харчування, дієтичні продукти, закваски і харчові добавки.

Подібне рішення про скасування маркування «Не містить ГМО» (якщо вміст генно-модифікованих організмів у продукті не перевищує 0,9%) на початку квітня цього року прийняла московська влада задля підвищення безпеки споживачів.

Підписатися:

Коментарі