ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Парламентські вибори в Грузії вразили експертів та іноземних спостерігачів

Велика Епоха
Несподівані результати парламентських виборів в Грузії, що відбулися 1 жовтня 2012 року, вразили всіх, пише газета «День».

Парламентські вибори в Грузії вразили експертів та іноземних спостерігачів. Ілюстрація: Велика Епоха
Парламентські вибори в Грузії вразили експертів та іноземних спостерігачів. Ілюстрація: Велика Епоха
Президент країни Михайло Саакашвілі визнав поразку своєї партії «Єдиний національний рух» і оголосив про перехід в опозицію.

Перемога опозиції на виборах стала несподіванкою і для багатьох російських аналітиків, оскільки раніше соцопитування показували, що партія мільярдера Бідзіна Іванішвілі «Грузинська мрія» і президента Грузії «Єдиний національний рух» йдуть «нога в ногу», заручившись підтримкою 33% виборців. У той же час 32% опитаних відмовлялися повідомляти інтерв'юерам, за кого голосували.

Так чи інакше, але більшість експертів прогнозували перемогу правлячої партії «Єдиний національний рух».

Практично вся 51 тисяча іноземних спостерігачів позитивно оцінила організацію грузинських виборів, пише видання «День». Глава місії Європейського центру східних досліджень Мартас Адоменас оголосив у Тбілісі на прес-конференції, що проведені в Грузії вибори повністю відповідали європейським стандартам: були прозорими і відкритими.

Свою думку висловив і глава міжнародного центру геополітичних досліджень у Тбілісі Тенгіз Пхаладзе. «Грузія з успіхом здала тест на демократію. Вибори в країні визнані демократичними і прозорими. Це було головним викликом, який стояв перед державою. Попередні результати найбільш об'єктивно показують ті настрої, які реально існують в країні... Почекаємо остаточних результатів», ― прокоментував він питання видання «День» про минулі в Грузії вибори і можливий вплив їх результатів на розвиток відносин з Росією, ЄС і НАТО.

Нагадаємо, вчора, після підрахунку ЦВК 25,2% голосів, опозиційна коаліція Бідзіна Іванішвілі зберігала лідерство ― 53,19% голосів. На другому місці перебувала правляча партія з 41,51% голосів. Після появи цієї інформації Саакашвілі в телевізійному виступі зробив сенсаційну заяву про перехід його партії в опозицію.