ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Рада ООН з прав людини засудила Сирію за утиски опозиції

Велика Епоха
Ілюстрація: Велика Епоха
Ілюстрація: Велика Епоха
Рада ООН з прав людини (РПЛ) сьогодні прийняла резолюцію по Сирії, яка засуджує дії уряду в протистоянні з опозицією.

Документ був запропонований арабськими країнами. З 47 країн-учасниць 67-ї сесії Генеральної асамблеї ООН 41 делегат проголосував за ухвалення резолюції. Утрималися лише три країни: Китай, Росія та Куба, повідомляє Reuters.

Зокрема, документ закликає міжнародну комісію продовжити розслідування подій в Хулі, де в травні нинішнього року було вбито більше 100 людей мирного населення. На думку сирійських повстанців і комісії ООН, до цього причетні війська «Шабіха». Уряд же Сирії покладає відповідальність на опозиціонерів.

Як би там не було, посол Сирії Фейсал Хаббаз Хаму назвав резолюцію політизованою і виборчою. «Ця Резолюція не відображає реальної обстанови. Члени комісії ООН навіть не відвідували Сирію. Подіями в країні хочуть маніпулювати спонсори з арабських земель. Але ми не збираємося повертатися до середньовіччя. Сирія була і буде колискою цивілізації і ніколи не перетвориться в ісламський емірат», ― заявив представник Сирії при РПЛ Фейсал аль-Хамві.

Російські представники також висловили незгоду з висновками міжнародної комісії з бійні в Хулі. Вони зажадали провести всебічне розслідування цих подій і не звалювати всю провину на сірійський уряд без істотних доказів.