• Україна отримала копії унікальних робіт Тараса Шевченка від Росії

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Четвер, 27 вересня 2012 року
Росія передала Україні копію раніше невідомих творів поета Тараса Шевченка.

Так, український прем'єр Микола Азаров отримав із рук керівника російського агентства у справах СНД і гуманітарного співробітництва Костянтина Косачева рукописи віршів Великого Кобзаря російською мовою і кілька його малюнків, повідомляє Департамент інформації та комунікацій Секретаріату КМУ.

«Великий поет Тарас Шевченко писав на двох мовах, тому його спадщина однаково цінна для наших держав», ― сказав Косачев, передаючи презент, і запропонував сприяння в організації підготовки виставок до ювілею Кобзаря в Україні.

Азаров підтримав російського чиновника, зазначивши, що творчість Шевченка об'єднує Україну і Росію, і привітав участь Росії у святкуванні 200-річчя Тараса Шевченка.

У рамках майбутнього ювілею, який Україна відсвяткує в 2014 році, Росія надасть архівні документи, що зберігаються на її території.

Раніше, в лютому 2012 року, уряд Москви демонтував у російській столиці пам'ятник Тарасу Шевченку біля готельного комплексу «Україна», встановлений в 1964 році, з метою його реставрації в рамках спільного святкування 200-річчя з дня народження поета. Відновлювальні роботи будуть завершені до 2014 року, наголошувалося в повідомленні прес-служби МЗС України.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...