ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

На Полтавщині в черзі до плащаниці Богородиці померла паломниця

Велика Епоха
У Свято-Макаріївському кафедральному соборі в Полтавській області вчора вранці померла 39-річна жінка, яка стояла в черзі на уклін до плащаниці пресвятої Богородиці.

Черга до Свято-Покровського чоловічого монастиря в Харкові, куди доставили 26 вересня 2012 р. плащаницю Богородиці. Фото: glavnoe.ua
Черга до Свято-Покровського чоловічого монастиря в Харкові, куди доставили 26 вересня 2012 р. плащаницю Богородиці. Фото: glavnoe.ua
Одну з головних святинь православ'я доставили в Київ 19 вересня з Єрусалиму. З того дня до плащаниці Богородиці почалося паломництво. Щоб попросити у святині заступництва від життєвих негараздів і зцілення, віряни вистоюють довжелезні черги, нерідко по 7―8 годин. Однак не всім вистачає на це здоров'я.

На Полтавщину святиню перевезли 24 вересня. Наступного дня вранці на лавці біля стовпа поруч із собором парафіяни виявили тіло жінки і викликали швидку допомогу. За словами рідних покійної, жінка хворіла тромбофлебітом і цукровим діабетом і не раз втрачала свідомість, повідомляють «Факти».

У той же день, але вже під вечір в соборі стало погано ще одній жінці. У 73-річної пенсіонерки підскочив тиск вже при вході в храм. Медики надали їй необхідну допомогу на місці, після чого доставили жінку додому.

Плащаниця пробуде в Україні до 19 жовтня і пройде 13 містами України. Сьогодні її зустріли в Харкові, після чого святиню покажуть у Луганську і Дніпропетровську.

Раніше, 24 вересня, плащаниці пресвятої Богородиці вклонився в Києво-Печерській Лаврі Президент України Віктор Янукович. Він взяв участь у молитві перед святинею і запалив свічку.