• Кабінет міністрів готує масштабний розпродаж держпідприємств

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Середа, 26 вересня 2012 року
Кабмін України планує виставити на аукціон 1200 держпідприємств: ключові енергетичні заводи, спиртзаводи і шахти, телецентри, видавництва, стадіони, турбази та ін.

Про підготовку змін до закону «Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації» заявив глава Мінекономіки Петро Порошенко, повідомляє «КоммерсантЪ», у розпорядженні якого є список 296 підприємств, заборонених до приватизації.

У Верховній Раді готові оголосити про початок розпродажу держмайна ще до виборів, оскільки пізніше прийняти таке рішення може бути складніше, посилається «Ъ» на главу підкомітету з питань міжнародної економічної політики Олексія Плотнікова.

Великі компанії та бізнесмени схвалили ідею доступу приватного капіталу в держсектор і готові до приватизації держкомпаній, але експерти вважають, що без прозорої приватизації ці підприємства будуть скуплені за безцінь.

«Поспішна приватизація призведе не тільки до продажу підприємств за заниженою ціною, але й позбавить бюджет податкових надходжень. Проведені нами дослідження показали, що після приватизації багато підприємств різко скорочують суму сплати податків. Тому слід ретельно розрахувати кожен крок», ― цитує видання директора Інституту економіки та прогнозування НАНУ Валерія Геєця.

У той же час державний бюджет може поповнитися значною сумою перерахувань від масштабної прозорої приватизації держпідприємств. Так, у 2012 році Фонд держмайна перерахував до держбюджету України 5,26 млрд грн.

Нагадаємо, 10 вересня, працівники залізниці влаштували у Києві протест проти прихованої приватизації «Укрзалізниці», поганих умов праці та скорочення нічних поїздів.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...