• Китай контролюватиме острови Дяоюйдао за допомогою безпілотників

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Середа, 26 вересня 2012 року

Китай має намір встановити дистанційний контроль над спірними островами Сенкаку (Дяоюйдао) в акваторії Східно-Китайського моря за допомогою безпілотників, передає «Азіатський репортер» з посиланням на місцеві ЗМІ.

База розвідувальних безпілотних літальних апаратів (БЛА) буде сформована на сході КНР в місті Ляньюньгань до 2015 року. Поки ж всі китайські кораблі тимчасово покинули район спірних островів. Берегова охорона пояснила це наближенням до архіпелагу тропічного шторму.

Китайські сторожові кораблі і риболовецькі судна постійно перебували поблизу Дяоюйдао протягом останніх восьми діб, після того як 11 вересня 2012 року Японія націоналізувала території трьох з п'яти островів Сенкаку.

Вчора заступники голів МЗС Японії і КНР намагалися врегулювати ситуацію навколо спірної території, проте переговори в Пекіні завершилися нічим. Сторони не поступалися одна одній і зайняли вкрай жорсткі позиції. Влада КНР наполягає на анулюванні рішення Токіо. Суперечка навколо островів Дяоюйдао безпосередньо пов'язана з боротьбою за владу у верхівці китайської компартії, як повідомляла раніше Велика Епоха.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...