• Бензин в Україні піднявся в ціні, але може різко подешевшати — експерти

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    П'ятниця, 28 вересня 2012 року
В консалтинговій компанії UPECO вважають, що ціни на бензин в Україні можуть обвалитись в кінці вересня — на початку жовтня.

Ціни на нафту сорту Brent на світовому ринку впали на 7,5% тільки за два 18—19 вересня, загалом у порівнянні з цінами 31 серпня нафта сорту Brent втратила 5,08% вартості, а от бензин А-95 на світовому ринку подешевшав на 9,5%, передає UPECO. Падіння цін на нафту може бути і передвісником фінансової кризи — останнього разу таке явище спостерігали восени 2008 року, вважають експерти.

Генеральний директор UPECO Микола Чернецький прогнозує, що, якщо ціни на світовому ринку нафтопродуктів будуть падати далі або навіть залишаться на тому ж місці, на початку жовтня бензин в Україні коштуватиме на 5—15 копійок за літр менше, ніж зараз.

Протилежну думку висловив експерт з енергетичних питань Олександр Тодійчук в коментарі УНН. На сьогоднішній день в Україні ціни на бензин незначно, але ростуть, і з введенням мита на нафтопродукти можуть зрости ще більше, вважає фахівець.

З введенням мита на імпортні нафтопродукти ціни на бензин можуть зрости на 20—30 копійок за літр, каже експерт. До того ж, на думку Олександра Тодійчука, введення мита не допоможе вітчизняним нафтопереробним підприємствам, а направлене в основному на наповнення бюджету, передає УНН.

Експерти прогнозують, що введення мита на імпортні нафтопродукти дійсно призведе до різкого підвищення цін, але робити це до виборів навряд чи будуть. Директор «Консалтингової групи А-95» Сергій Куюн каже, що введення загороджувальних мит на різні товари в Україні призводило тільки до підвищення цін на них для звичайного населення, передає finance.ua.

З боку влади про те, що ціни на бензин підвищуватись не будуть, заявляли і міністр енергетики Юрій Бойко, і перший віце-прем’єр Валерій Хорошковський. Проте з часу заяви Юрія Бойко 12 вересня ціни вже підвищились: від 10,86 грн за літр А-95 до 11,05 грн за літр.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...