• Засновник WikiLeaks виступив перед Генасамблеєю ООН

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Четвер, 27 вересня 2012 року
Джуліану Ассанжу вчора дали можливість по відеозв’язку виступити перед учасниками 67-ї Генасамблеї ООН в Нью-Йорку. Виступаючи з будівлі посольства Еквадору в Лондоні, він обрушився з критикою на чинного президента США.

Засновник WikiLeaks звинуватив Барака Обаму в переслідуванні права на свободу слова і у спробах посилення власного політичного капіталу за рахунок використання подій «арабської весни».

Ассанж торкнувся також етичного та юридичного питання свого поточного статусу. «Я перебуваю на волі, але ця свобода у мене є тільки завдяки Еквадору, чиє посольство надало мені притулок. І своє поточне становище я розглядаю як політичне переслідування з боку США», ― сказав він.

Журналіст підкреслив, що міжнародні конвенції і різні документи гарантують йому можливість вільного збирання та поширення інформації і закликав владу США зупинити переслідування усіх, хто причетний до роботи WikiLeaks. Зокрема, він вказав на незаконні дії американських правоохоронців по відношенню до американського військовослужбовця Бредлі Меннінга, який передав йому засекречені дипломатичні матеріали.

Нагадаємо, Ассанж перебуває в посольстві Еквадору вже третій місяць, побоюючись екстрадиції до Швеції, де йому загрожує покарання за шпигунство. Влада Еквадору та Британії ведуть переговори щодо умов звільнення засновника WikiLeaks.
Підписатися:

Коментарі