• Автору фільму «Невинність мусульман» загрожує 2 роки в’язниці

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    П'ятниця, 28 вересня 2012 року
Два роки американської в’язниці загрожує автору провокаційного фільму «Невинність мусульман» — в четвер 27 вересня Накула Басілі Накулу, єгиптянина за національністю, заарештувала поліція Каліфорнії.

Автора фільму, який викликав заворушення в мусульманських країнах, влада штату звинувачує в порушенні умов дострокового звільнення — нещодавно Накула Басілі Накула вийшов із в’язниці, де відбував термін за банківські махінації. За умовами звільнення, чоловікові заборонялось виходити в мережу інтернет під псевдонімом і частково — користуватись інтернетом. Загалом же чоловік обвинувачується у порушенні 8 умов дострокового звільнення, передає Reuters.

Прохання адвоката про звільнення 55-річного Накула Басілі Накули під заставу в 10 тисяч доларів суд відхилив. В той же час захист обвинувачуваного вважає, що перебувати у в’язниці для нього небезпечно — у в’язниці Метрополітен-центр відбуває покарання багато мусульман.

Щодо самого суперечливого фільму «Невинність мусульман», на предмет порушень влада Каліфорнії стрічку поки що не вивчала. Судові засідання задля безпеки обвинувачуваного проходять закрито, а журналісти можуть стежити за судом із окремої кімнати, де влаштована його трансляція.

Раніше в суд на автора фільму подала і акторка Сінді Лі Гарсія — вона стверджувала, що акторів для зйомок фільму Накула Басілі Накула залучив оманним шляхом — виконавцям ролей спочатку казали, що буде зніматися пригодницький фільм.

Поява фільму в мережі на сайті YouTube викликала обурення у жителів мусульманських країн — на Півночі Африки та на Близькому сході пройшли мітинги, в яких постраждали десятки людей. Незважаючи на тиск із боку Білого Дому та інших організацій, в YouTube відмовились видалити анти-ісламську стрічку, хоча в ряді країн — Єгипті, Лівії — доступ до неї було заблоковано.
Підписатися:

Коментарі