• NASA: Кінця світу вдалося уникнути

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Вівторок, 2 жовтня 2012 року

Потужний спалах на Сонці, з яким пов'язували можливість кінця світу, таки відбувся, але він, як виявилося, був не настільки сильним, щоб призвести до катастрофи.

Однак проблеми з електронікою, роботою супутників і систем зв'язку можуть з'явитися, повідомляє «CyberSecurity» з посиланням на обсерваторію NASA за спостереженнями за Сонцем.

Космічний близькосонячний апарат SOHO зафіксував викид коронарної маси вранці 30 вересня. Її активність спостерігалася більше семи годин. Широкий викид ― кілька мільярдів тонн сонячних частинок попрямував у бік Землі, однак концентрація радіоактивної речовини була не надто висока.

Як і припускали вчені, геомагнітна буря досягла нашої планети 1 жовтня о 00:00 і зберігалася 12 годин ― до 12:00. Її рівень був G3 (сильна буря) за 5-рівневою шкалою. Після цього активність частинок спала, і за останні 24 години магнітних бур не спостерігалося, стан магнітосфери за останні три години був спокійним.

Нагадаємо, вчені NASA прогнозували можливий кінець світу з 21 на 22 вересня 2012 року. Фатальну дату американські астрономи передбачали кілька років тому, про що написали в доповіді «Загрози космічної погоди: економічні та соціальні наслідки».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...