ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Ізраїльский суд вирішив закрити виставку людських тіл

Велика Епоха
Верховний суд Ізраїлю ухвалив до 9 жовтня закрити виставку законсервованих людських тіл («The Exhibition Bodies»), яка експонується в Єрусалимі з кінця травня, передає телебачення NTD.

Суд Ізраїлю ухвалив закрити виставку людських тіл. Фото: Comstock / photos.com
Суд Ізраїлю ухвалив закрити виставку людських тіл. Фото: Comstock / photos.com
Проти скандальної експозиції виступили ізраїльські правозахисники та активісти, стверджуючи, що тіла можуть належати убитим китайським в'язням совісті, зокрема, послідовникам Фалуньгун.

У постанові суду йдеться: «Подібного роду діяльність ображає як людську гідність, так і гідність мертвих... Необхідно вжито всіх можливих заходів, щоб така ситуація не повторилася знову».

Однак заявники не цілком задоволені рішенням суду. Зокрема, член ізраїльського парламенту Міхаель Бен-Арі висловив жаль: «Верховний суд Ізраїлю дуже розчарував нас, прийнявши „серединне“ рішення: закритися за 12 днів до офіційної дати (21 жовтня) закриття виставки. Суд повинен був чітко вказати, що слід поховати тіла з усіма почестями і припинити практику торгівлі людськими тілами», — цитує NTD.

Виставка належить американській компанії Premier. У правовому застереженні на сайті нью-йоркського відділення цієї експозиції вказується: «Виставка демонструє людські тіла китайських громадян, які були надані китайськими правоохоронними органами. Поліція, ймовірно, отримує тіла з в'язниць Китаю. У Premier немає можливості незалежно перевірити це».

Однак адвокат позивачів Давид Сконберг все ж вважає рішення суду «перемогою», тому що це створило прецедент і може послужити прикладом для інших країн, де виставляються подібні експонати.

Як повідомляла раніше Велика Епоха, виставці «The Exhibition Bodies» поставляє необхідний матеріал китайська біотехнічна лабораторія з Даляня. Вона спеціалізується на пластинації (людських тіл) і надає «прогумовані» екземпляри цілісного тіла медустановам і широкій громадськості з метою вивчення.

Подібна виставка зараз проходить у Києві.

Про те, як китайська компартія репресує послідовників вчення Фалуньгун, читайте в статті: «Переслідування Фалуньгун у Китаї: 12 років терору».