• У ПАРЄ стурбовані майбутніми виборами в Україні

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Понеділок, 1 жовтня 2012 року
Президент Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Жан-Клод Міньйон висловив стурбованість сьогодні на прес-конференції в Страсбурзі у зв'язку з майбутніми парламентськими виборами в Україні.

Він побоюється, що вони пройдуть не так гладко, як очікується. «Ми досить стурбовані тим, як можуть пройти ці вибори. Якщо щось буде йти не так гладко, то ми, безумовно, засудимо те, що заслужить засудження. Ми будемо дуже пильно спостерігати за виборами», — цитує «Кореспондент» слова Жан-Клода Міньйона.

Президент ПАРЄ передав думку голови наглядової місії від ПАРЄ в Україні Енді Гросса. Той заявив, що вибори в Україні можуть пройти не так гладко, судячи за результатами передвиборчої місії.

Міньйон також висловив жаль із приводу ряду особистостей (Тимошенко і Луценко), яких досі тримають у в'язниці і не звільнили.

Раніше, після дводенного візиту до Києва 20 і 21 вересня, Енді Гросс заявив у Страсбурзі, що майбутні парламентські вибори в Україні стануть лакмусовим папірцем на відданість країни демократичним принципам і черговим кроком на шляху подальшої європейської інтеграції.

«„Олігархізація“ політики України, злиття політичних та економічних інтересів ― це питання для серйозного занепокоєння. Ми закликаємо державні органи та кандидатів-конкурентів виборів утримуватися від зловживання адміністративними ресурсами і приватним капіталом для того, щоб маніпулювати виборчим процесом і спотворювати волевиявлення народу. Ми закликаємо політиків ставити суспільні інтереси вище власних», ― наголошується в повідомленні прес-центру ПАРЄ.

Після зустрічей із представниками всіх основних партій сім членів делегації наглядової місії від ПАРЄ закликали владу, а також державні і приватні ЗМІ до розширення плюралізму ЗМІ напередодні дня виборів, щоб партії, які беруть участь у виборах, отримували збалансоване, об'єктивне висвітлення їхньої платформи і політики.

Вони закликали українських журналістів бути сміливими і справедливими у своїх репортажах і протистояти будь-яким тенденціям самоцензури. У цьому контексті вони висловили занепокоєння з приводу законопроекту «про наклеп» і закликали парламент врахувати думку експертів Ради Європи щодо проекту закону, перш ніж остаточно прийняти спірний документ.
Підписатися:

Коментарі