• Для порятунку гривні Нацбанк скуповує золото

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Середа, 3 жовтня 2012 року

Нацбанк не став поповнювати запаси євро, а цілеспрямовано купує золото. Нині в резервах НБУ налічується рекордна кількість золотого запасу ― 12 млн. унцій дорогоцінного металу. За останні десять років це є рекордним показником.

Крім того, Нацбанк має неофіційні резервні активи золота. Їхня вартість на кінець серпня становила $0,13 млрд, повідомляє щоденна ділова газета «Економічні вісті».

Експерти підтримують повернення до золота, але не виключають, що Національний банк готується до прийдешніх фінансово-економічних проблем.

Раніше, в 2003 році, максимально високий рівень золотого запасу налічував 0,9 млн унцій, але вартість однієї унції була в 4,7 рази нижче ($ 0,352 тис.).

«Ситуація з дозакупівлею золота на фоні валютних ризиків на світовому ринку є необхідним кроком, щоб додатково стабілізувати національну валюту», ― прокоментував директор аналітичної групи «Da Vinci» Анатолій Баронін виданню.

За даними НБУ, за вісім місяців поточного року золотий запас України був збільшений на 220 тис. унцій. Станом на кінець серпня основну частку золотовалютних офіційних резервів (ЗВР) становили цінні папери ― 58,9% (на 1 січня 2012 р. ― 58,7%), валюта і депозити ― 34,8% (на початок року ― 36, 9%) і золото ― 6,2% (на початок року ― 4,4%). За оцінками аналітиків, до кінця 2012 р. обсяги ЗВР досягнуть близько $26 млрд.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...