• Росія веде проти України інформаційну війну — фахівці

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Вівторок, 9 жовтня 2012 року

Останні 20 років Росія веде проти України інформаційну війну з тим, щоб змінити в своїх інтересах сутність нашої держави. Таку думку озвучили сьогодні на прес-конференції колишній Міністр закордонних справ України Володимир Огризко, журналісти та голова Об'єднання ветеранів розвідки України.

«Коли ми досліджували ситуацію в 2006—2010 роках, то ми бачили на меті Російської Федерації зміну зовнішньополітичного курсу України — і Росія цього досягла», — стверджує Олег Романчук, шеф-редактор журналу «Універсум».

Експерти вважають, що в інформаційній війні Росія використовує кілька тем: героїзацію Володимира Путіна, залякування українців можливою війною з Росією, а також твердження про неуспішність незалежної України. Все це ставить українську державність під загрозу, кажуть вони.

Слабкими для України темами фахівці називають також підпорядкування української церкви російській, федералізацію Росії та визнання російської мови регіональною. Крім того, північна сусідка ідеологічно впливає на українців через кіно та серіали.

«Україна ледь-ледь стоїть на ногах, не даючи надійної відсічі в проведенні інформаційної війни», — каже голова Об'єднання ветеранів розвідки України Олександр Скіпальський.

Втім, слабкою позицією України користується не тільки Росія — впливати на суспільну думку намагається Захід та інші країни. В Румунії в 2012 році надзвичайною популярністю користувалась книга «Кров на Дністрі» про можливу війну за землі з Україною. Причому Румунія в цій війні почувається впевнено — її підтримують країни НАТО, а США допомагає із озброєнням.

Журналіст Валентин Бадрак вважає, що потрібно заборонити або слідкувати за діяльністю на території України проросійських організацій, а також скласти «чорний список» осіб, яким в’їзд в Україну буде закритий. За його словами, найімовірніші кандидати до цього списку — Костянтин Затулін, Володимир Жириновський та Ігор Джадан.

Виявити більш патріотичну позицію закликає журналістів Володимир Огризко, а от заступник директора Могилянської школи журналістики Діана Дуцик вважає, що активну позицію мають займати в першу чергу представники влади.

Фахівці вважають, що часто саме представники влади спізнюються із коментарями з проблемних питань, що дає можливість розповсюджуватись інформації опонентів. Та і взагалі, за словами Діани Дуцик, якихось дій, щоб протистояти інформаційним спецопераціям, не робила жодна влада.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...