ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Америка впіймала російських шпигунів

Велика Епоха
Суд США вчора пред'явив офіційні звинувачення чотирьом росіянам, затриманим у Х'юстоні у справі про незаконний експорт та промислове шпигунство.

Ілюстрація: Велика Епоха
Ілюстрація: Велика Епоха
Всі четверо — Олександр Фіщенко, Олександр Пособілов, Анастасія Дятлова і Вікторія Клебанова звинувачуються в злочинній змові, порушенні експортного законодавства і перешкоді правосуддю, повідомляє «РІА Новини» з посиланням на їхнього захисника Олексія Тарасова. Громадянин США Олександр Фіщенко, глава американських компаній «Arc Electronics» і «Apex System», звинувачений також у відмиванні грошей і шахрайстві. Всім загрожує до 55 років в'язниці.

Наразі росіяни перебувають під арештом. Але затримані не визнають своєї провини.

Сьогодні відбудеться чергове засідання. На ньому буде розглянуто питання про переведення кримінальної справи з Х'юстона в Нью-Йорк, а також про можливу зміну запобіжного заходу заарештованих.

Фігурантів затримали в Х'юстоні вночі 2 жовтня. В операції по затриманню брали участь співробітники поліції, ФБР і американського управління кримінальних розслідувань ВМФ. Разом із ними були арештовані ще сім підозрюваних. У розшуку на території Росії перебувають ще три людини.

За даними ФБР, всі затримані здійснювали нелегальний вивіз військової високоточної мікроелектроніки із США. Як заявив представник прокуратури Східного округу Нью-Йорка Роберт Нардоза, члени «найбільшої нелегальної російської військової закупівельної мережі, починаючи з 2008 року, передавали електроніку розвідструктурам Росії і військовим», повідомляє газета «Комерсант».