• В Генпрокуратурі пояснили конгресу США, за що сидить Тимошенко

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Четвер, 4 жовтня 2012 року
Фотоколаж: Велика Епоха; BERTRAND GUAY / AFP / Getty Images

Фотоколаж: Велика Епоха; BERTRAND GUAY / AFP / Getty Images

Перший заступник генпрокурора України Ренат Кузьмін направив до Конгресу США відкритого листа, в якому описав ситуацію з Юлією Тимошенко. У ньому він зазначив, що екс-прем'єр-міністра України підозрюють у причетності до чотирьох убивств.
 
Відповідне послання англійською мовою опубліковано 3 жовтня на сайті KyivPost.
 
Український чиновник написав відкритого листа у відповідь на резолюцію Сенату США, яка закликала владу України припинити судове переслідування Юлії Тимошенко і Юрія Луценка, і негайно звільнити цих політв'язнів.
 
«Істин не може бути багато. І у випадку з пані Тимошенко слідчі встановили її. Вимога Сенату США припинити пошуки істини в справі з вбивства чотирьох чоловік викликала нерозуміння у більшості нашого суспільства. Невже уряд США прагне встановити істину, діючи з позиції сили, шляхом погроз і ультиматумів?», ― пише Кузьмін.
 
Далі він наводить приклади аналогічних «пошуків істини» в США з нагоди знищення веж-близнюків у Нью-Йорку 11 вересня та інших терактів.
 
«Приміром, я не можу уявити, що Сенат США може зажадати від країни припинити розслідування стосовно вбивства американських громадян 11 вересня 2001 року тільки тому, що прокурор встановив причетність до цього жахливого злочину впливового опозиційного політика. Або, що Сенат США може зажадати від Швеції припинити розслідування вбивства прем'єр-міністра Улофа Пальме або зупинити пошук лідерів «Аль-Каїди»... Тому я не розумію, чому американський Сенат закликає владу України зупинити розслідування вбивства чотирьох чоловік», ― запитує він.
 
Таким чином, Кузьмін зробив висновок, що США вимагає звільнення Юлії Тимошенко всупереч правосуддю. Він додав, що «драматизм ситуації, яку штучно створили соратники Тимошенко, не повинен дозволити приховати справжні документальні факти та піти на компроміс із злочинністю».
 
Лист Рената Кузьміна став першою офіційною реакцією української влади на резолюцію Сенату США зі справи Юлії Тимошенко, прийнятої напередодні 67-ї сесії Генасамблеї ООН, 22 вересня 2012 року.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...