• Більше 35% горілки в Україні — нелегальна

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Четвер, 4 жовтня 2012 року

За підрахунками експертів, від 35% до 50% горілки, яка продається в Україні, — нелегальна, застерігають експерти МОЗ і нагадують: алкоголь, від якого в Чехії померло 26 осіб, був саме підпільним.

Скільки випадків отруєння нелегальним алкоголем сталось в Україні сказати важко, каже Борис Шейман, головний токсиколог МОЗ, відомо тільки, що від сурогатних спиртних напоїв померло минулого року 120 чоловік.

Втім, отруєнь підтвердженим алкоголем було ще більше. 15 382 чоловік отруїлись минулого року сертифікованими спиртними напоями, причому більше третини з них, 6378 постраждалих, становлять діти. Всього від підтвердженого етанолу минулого року померло 5030 чоловік.

Нелегальний алкоголь в Україні в більшості випадків виробляється не на підпільних виробництвах, а на звичайних заводах, які виготовляють алкогольну продукцію, каже Анатолій Вієвський, директор медичного центру з алкоголю та наркотиків МОЗ України.

«У нас люблять показувати, що це робиться в гаражі — такого плану горілка на нашому ринку не перевищує 2 відсотки», — спростовує сформований міф Анатолій Вієвський.

Нелегальна продукція виходить із горілчаних заводів, які розливають її в третю зміну і не сплачують за неї акцизний збір. Втім, частина продукції поступає і з-за кордону. Причому на відміну від сусідніх Словаччини та Польщі, Україна не ввела заборони на імпорт алкоголю з Чехії.

«Вважати, що у нас ситуація убезпечена від того, що відбулось в Чехії, Польщі та Словаччині, з точки зору алкогольної політики, — немає причин», — каже Анатолій Вієвський. Експерт пояснює, що проблема характерна для пост-комуністичних країн — майже в усіх цих державах немає розвиненої алкогольної політики.

Експерти радять тим, хто купує велику кількість алкоголю на святкування, наприклад, весілля, здавати хоча б частину з нього на експертизу.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...