• Нові біометричні паспорти не конфліктуватимуть зі старими закордонними паспортами

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Вівторок, 9 жовтня 2012 року

Введення в Україні біометричних паспортів не створить проблем із закордонними паспортами старого зразка для громадян країни, заявив спікер МЗС України Олександр Дикусаров. 

На брифінгу з журналістами він спростував побоювання, що з прийняттям закону «Про єдиний державний реєстр» українці зіткнуться з проблемами виїзду на кордонах країн ЄС через закордонні паспорти старого зразка.

«Діючі нині закордонні паспорти будуть дійсні до закінчення їх терміну дії», ― цитує РБК-Україна  запевнення представника МЗС.

Як заявив автор прийнятого закону Василь Грицак, всі країни Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ), членом якої є і Україна, до 1 січня 2015 року повинні перейти на біометрику.

«Введення біометричних паспортів ― це не наша примха. Згідно з рішенням ОБСЄ, всі країни, які є членами цієї організації, повинні використовувати біометричні документи. Це стосується також і членів ІСАО (Міжнародної організації цивільної авіації). Україна також входить у цю організацію з 1992 року», ― цитує ForUm заяву депутата.

За словами Грицака, новий внутрішній паспорт можна буде отримати за бажанням, або, якщо громадянину виповниться 25, 45 років, коли за законом потрібно міняти фотокартку.

Видавати біометричні паспорти буде Державна міграційна служба (ДМСУ), яка підконтрольна МВС. Коштуватиме він до 450 грн, підсумував він.

Нагадаємо, закон про введення паспортів з електронними та біометричними даними був прийнятий парламентом України 2 жовтня 2012 року в рамках плану дій щодо безвізового режиму з ЄС та створення бази даних Єдиного демографічного реєстру. 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...