• У Німеччині 11 тисяч дітей отруїлися китайською полуницею

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Вівторок, 9 жовтня 2012 року

Лабораторні дослідження Інституту вірусології в Німеччині підтвердили, що збудником спалаху кишкової інфекції, від якої постраждали понад 11 тисяч німецьких дітей, стали норовіруси, виявлені в замороженій полуниці з Китаю.

«Наявність норовірусів у замороженій полуниці підтверджено. Інші причини спалаху інфекції в Берліні, Бранденбурзі, Саксонії і Тюрінгії виключені», ― заявив представник міністерства охорони здоров'я федеральної землі Саксонія Роберт Кох.

  Перші випадки зараження 2774 дітей і підлітків були зареєстровані на території п'яти Федеральних Земель на позаминулому тижні. Після того, що сталося, Берлінський Сенат закликав дитячі установи перевести харчування дітей на сезонне.  

«Полуниця в кінці вересня ― не першочерговий продукт у дитячому садку чи школі», ― цитує Germanyru.com слова держсекретаря Сабіне Тепфер-Катав (Sabine Toepfer-Kataw).

Професор Вищої школи Нідерхайн, Фолькер Пайнелт вважає, що вірус міг потрапити в ягоду ще в момент вирощування, якщо рослини поливали водою, зараженою фекальними паличками.

Тепер німецька компанія «Sodexo», яка постачала китайську полуницю в освітні установи країни, виплатить усім постраждалим компенсацію.

Як повідомляла російська редакція Великої Епохи, фермери Шоугуан ― батьківщини китайських овочів, де на 59 тисячах гектарах землі збирають кілька мільйонів тонн овочів, — самі не їдять те, що вирощують на продаж.

Журналіст китайського видання The China Economist, який у кінці серпня відвідав цей район, з жахом виявив, що всі овочі там вирощують із рясним використанням хімікатів та стимуляторів росту. За словами співробітника шоугуанського управління захисту навколишнього середовища, у всіх місцевих овочівників є ділянки землі, де вони вирощують овочі окремо для себе.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...