• Курців лякатимуть страшними картинками на пачках сигарет

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    П'ятниця, 5 жовтня 2012 року
З 4 жовтня усі упаковки тютюнових виробів в Україні будуть забезпечуватися страшними зображеннями хвороб і попереджувальним написом про небезпеку куріння.

Така картинка займатиме половину сторони сигаретної пачки. Зі зворотного її боку стільки ж місця відводитиметься для написів: «Куріння вбиває», «Куріння викликає повільну та болючу смерть», «Куріння викликає рак легенів», «Куріння викликає старіння шкіри», «Куріння знижує дітородну здатність жінок» та ін. Всього буде використано 10 видів картинок з відповідними коментарями.

Як зазначили в МОЗ, зображення діє на підсвідомість курця в 60 разів ефективніше попереджувального напису про шкідливість куріння.

Такий крок зроблено Міністерством охорони здоров'я України згідно з законом «Про заходи попередження і зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров'я населення», який вступив у силу 16 вересня 2012 р.

Закон №306 прийнятий 19 січня цього року. Він забороняє рекламу і спонсорство сигарет у місцях продажу. За порушення передбачається грошовий штраф у розмірі 30―50 тис. грн.
Підписатися:

Коментарі