• Уго Чавес вчетверте стане президентом Венесуели

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Понеділок, 8 жовтня 2012 року
Венесуельський президент-соціаліст Уго Чавес в четвертий раз поспіль займе президентське крісло країни.

За запропоновані Чавесом соціалістичні реформи проголосували 54,5% виборців, а за його суперника, лідера опозиції Енріке Капрілеса ― 45%, передає PITER.TV.

В рамках своєї програми, Чавес націоналізував великі телекомунікаційні та електроенергетичні компанії країни, контрольовані американськими фірмами, в тому числі з видобутку нафти.

Вибори відбулися в неділю 7 жовтня 2012 р. Явка людей побила всі рекорди. Венесуельський лідер здобув перемогу, незважаючи на онкологічну хворобу, з якою він бореться протягом останніх кількох років (переніс кілька операцій і процедур хіміотерапії).

Глава Єдиної соціалістичної партії Венесуели править країною з 1998 року. Після невдалого його повалення опозицією в 2004 році, «диктатор нового типу», як називають його опоненти, став зміцнювати співробітництво з Кубою та іншими державами-однодумцями, які поділяють його революційні ідеї.

Права опозиція звинувачує Чавеса в порушенні прав людини і політичних репресіях, у зневазі до виборчого законодавства, в марнотратності і фінансуванні кубинської держави.

Незважаючи на ці звинувачення, венесуельський лідер і улюблений телеведучий програми «Алло, президент» користується великою популярністю у свого народу.
Підписатися:

Коментарі