• Ціну на російський газ можуть втричі зменшити — Азаров

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Вівторок, 9 жовтня 2012 року

У разі приєднання України до Митного союзу (МС) Росія обіцяє знизити ціну на газ втричі, заявив український прем'єр-міністр Микола Азаров сьогодні на нараді в Одесі.

«Росія поставила нам умови: якщо приєднаєтеся до Митного союзу, то завтра у вас буде газ по 160 доларів», — цитує агентство промислової політики «Мінпром» слова прем'єра.

Сам Азаров підтримує вступ України в МС. Він вважає, що цей крок відповідає національним інтересам країни. За його словами, 40% зовнішнього товарообігу України припадає на країни Митного Союзу і трохи менше: 30% — на країни Євросоюзу.

У той же час прем'єр підкреслив, що Україна не хоче вибирати між зоною вільної торгівлі з ЄС і ТС, а хоче працювати з усіма державами, в тому числі і з країнами Азії.

Згідно з 10-річною Угодою, підписаною Юлією Тимошенко з РФ в 2009 році, ціна російського блакитного палива для України в III кварталі 2012 року становила близько $426 за тисячу кубометрів, в IV — вже по $550 (у І кварталі ціна на газ була по $416).

При цьому Київ повинен, згідно з контрактом, купувати в Росії 52 млрд на рік. А за «недобір» передбачається штраф у потрійному розмірі від вартості в зимовий період і в півтора рази — в літній.

За даними Держстату України, країна за 2012 рік скоротила імпорт російського газу на 7,7%. В остаточному підсумку Київ планує скоротити його вдвічі — до 27 млрд кубометрів газу в рік.

Підписатися:

Коментарі