• Влада Києва хоче покрити безкоштовним Wi-Fi все місто

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Середа, 10 жовтня 2012 року
Біржа проектів Startup.ua планує покрити столицю України безкоштовною мережею Wi-Fi стандарту 802.11b, g, n для масового підключення в зоні покриття без придбання додаткових пристроїв.

Для цього їй знадобиться близько 1000 базових станцій (точок доступу). Кожна з них буде забезпечувати інтернетом територію радіусом від 10 до 50 метрів і більше, повідомляє блог Imena.UA. Оцінюється інвестиційний проект бездротового доступу в інтернет за технологією Wi-Fi у понад $15 млн.

Перша точка доступу вже встановлена біля цирку. Її радіус покриття ― 50 метрів. Інвестору дається право встановлювати базову станцію на умовах франшизи з використанням реклами. Щоб користуватися безкоштовним інтернетом, користувач повинен буде переглянути таку партнерську рекламу.

Для встановлення 1000 базових станцій знадобиться $350 тис. Зараз проект Wi-Fi шукає оператора бездротового доступу з часткою інвестора 70%. Період окупності проекту ― 2 роки з моменту старту. Вартість бізнесу в разі абонентської бази 100 тис. абонентів ― $50 млн.

Нагадаємо, напередодні Євро-2012 міська влада Києва оголосила про запуск безкоштовного Wi-Fi-доступу в деяких центральних районах міста. Поки інтернет працює тільки на Хрещатику, на площі Льва Толстого і у парку Шевченка.
Підписатися:

Коментарі