• В Ізраїлі розпустять парламент і проведуть дострокові вибори

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Середа, 10 жовтня 2012 року
Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху 9 жовтня оголосив про розпуск парламенту і дострокові вибори в Кнесет через розбіжності в прийнятті бюджету.

Очікується, що парламент буде розпущено в перший день зимової сесії ― 15 жовтня. Дата дострокових виборів ще встановлюється. Відповідно до закону, вони можуть бути призначені не раніше, ніж через 90 днів після розпуску Кнесету, повідомляє ISRAland.

Рішення прем'єра не стало несподіванкою, оскільки раніше він попереджав, що якщо Кнесет не прийме «стабільний» бюджет, то вибори будуть призначені достроково.

Вчора Нетаньяху скликав прес-конференцію з приводу перевиборів, на якій перерахував 4-річні досягнення уряду: підтримка економіки в період кризи, створення понад 300 тис. робочих місць, захист національних кордонів від нелегальних іммігрантів, протидія ядерній політиці Ірану тощо.

У той же час він підкреслив, що для збереження цих досягнень необхідна подальша підтримка і «відповідальний» бюджет на 2013 рік, а в ізраїльському парламенті «переважають вузькі інтереси, а не загальнонаціональні».

«Я провів консультації з усіма главами партій і дійшов висновку, що за рік перед виборами всі партії думають більше про їхні політичні інтереси і своїх виборців, а не про збалансований бюджет. Це може привести нас до економічного краху. Тому я прийняв рішення про дострокові вибори вже через три місяці і прошу громадян країни надати мені довіру, яку вони висловлювали мені і раніше», ― заявив Нетаньяху в своєму виступі.

Ізраїльський прем'єр проводив наради щодо бюджету 2013 року з главами партій коаліції та опозиції протягом всього минулого тижня. Однак бюджетні розбіжності виявилися дуже великі.

Нагадаємо, в травні 2012 року Кнесет Ізраїлю затвердив свій саморозпуск і стояв на порозі дострокових виборів, проте Нетаньяху вдалося за ніч умовити Шауля Мофаза ― голову партії Кадіма — приєднатися до розширеної коаліції. Це допомогло уникнути дострокових виборів.
Підписатися:

Коментарі