• Дівчинку-блогера, яку намагалися вбити таліби, врятували лікарі

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Середа, 10 жовтня 2012 року

14-річну дівчинку-активістку, яку вчора в долині Сват поранили таліби, пакистанські лікарі успішно прооперували, і вона буде жити, повідомляє BBC.

Як повідомляють хірурги, борець за права дівчаток Малала Юсафзай (Malala Yousafzai) перебуває в стабільному стані після сьогоднішньої операції. Зараз потерпіла доставлена з Мінгори в Пешавар, де буде проходити подальше лікування.

Репортер BBC в Ісламабаді Алім Макбул говорить, що владі тепер доведеться подумати, як захистити дівчинку, оскільки ісламістські бойовики заявили, що не залишать її у спокої. На їхню думку Юсафзай «сприяла секуляризму» (прим. ред.: непримушування до віросповідання з боку держави. Згідно з концепцією секуляристів, уряд і правові закони повинні існувати окремо від будь-якої релігії).

Бойовики руху «Талібан» напали на Юсафзай 9 жовтня, коли вона в супроводі двох інших дівчаток покинула школу. Таліби вистрілили їй у голову, поранивши і двох інших. Одна з подруг перебуває в критичному стані.

Цей інцидент викликав міжнародне засудження. Державний департамент США назвав напад «варварським і боягузливим». Тисячі людей по всьому світу відправили Юсафзай через соціальні мережі повідомлення підтримки.

Сім'я дівчинки в інтерв'ю агентству сказала, що ніколи не думала про безпеку Малали, тому що не припускала, що бойовики можуть так низько опуститися.

Дівчина Юсафзай привернула суспільну увагу ще в 2009 році, коли відкрила свій блог в інтернеті на мові урду. Вона вела його під вигаданим ім'ям Гюль Макай (Gul Makai), де відверто писала про життя при талібах, які в 2007 році взяли під свій контроль їхню долину Сват у провінції Хайбер-Пахтунхва і закрили школи для дівчаток.

Юна активістка викликала захоплення у багатьох пакистанців своїми хоробрими висловлюваннями. Вона писала про життя під владою талібів, протестувала проти них і пропагувала світський спосіб життя.

Після того, як Малалу Юсафзай номінували на національну премію за мужність і висунули на міжнародну дитячу премію миру, таліби дізналися її справжнє ім'я, після чого й здійснили свій напад.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...