• Вперше в Луврі пройде виставка українського скульптора

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Середа, 10 жовтня 2012 року
У Парижі 21 листопада влада України вперше за роки незалежності країни виставить у Луврі роботи українського скульптора Іоанна-Георга Пінзеля.

Національна виставка триватиме до 25 лютого 2013 року, повідомив на прес-конференції міністр культури Михайло Кулиняк. Він зазначив, що для нашої країни велика гордість виставлятися в найбільш відвідуваному музеї світу.

Фінансування експозиції буде здійснюватися за рахунок українських меценатів і держави, а за транспортування взявся сам Лувр.

Влада Львова мала намір провести виставку Пінзеля ще в 2007 році. Однак її проведення постійно відкладалося. Тепер співробітники Лувра відібрали 23 найкращі роботи художника з Львівського музею робіт Пінзеля.

«Майстер Пінзель», як підписувався вівтарний скульптор другої половини XVIII ст., жив і працював у Бучачі, Львові, Монастириську та Ходовичі. Про особистість художника досі немає ніяких подробиць.

Найбільша його колекція творів зберігається у Львівській галереї мистецтв. Одні з відомих його робіт: скульптура святого Юрія на Святоюрському соборі у Львові, скульптури, що прикрашають головний вівтар костелу в місті Буча, де він отримав професійну майстерність, дерев'яна скульптура «Ангел», розп'яття і скульптури Льва та Афанасія. Для його творів характерна емоційність і динаміка.
Підписатися:

Коментарі