• Туреччина закрила повітряний простір для літаків Сирії

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Понеділок, 15 жовтня 2012 року
З 15 жовтня сирійським цивільним літакам заборонено курсувати над турецькою територією. Відповідну офіційну заяву зробив глава МЗС Туреччини Ахмет Давутоглу.

Член турецького уряду попередив прикордонну сусідню країну, що буде без зволікань відповідати на порушення їхніх меж, передає ІТАР-ТАРС.

«В Акчакалі був порушений наш кордон, і в інциденті загинули п'ять наших громадян. Якщо і далі повторюватимуться подібні порушення, і ми побачимо загрозу національній безпеці Туреччини, то без коливань відповімо», ― заявив він напередодні в неділю ЗМІ.

У суботу повітряний простір для турецьких авіасуден закрив і сам Дамаск. Це рішення послідувало після того, як 10 жовтня ВПС Туреччини примусово посадили сирійський пасажирський літак в аеропорту Анкари, запідозривши, що на його борту є військовий вантаж. Лайнер, що прямував із Москви, обшукали. У результаті були виявлені запчастини для радіолокаційних станцій. У відповідь на їхнє вилучення, Дамаск звинуватив Туреччину в повітряному піратстві.

У свою чергу російські служби запевняють, що знайдене на борту обладнання поставлялося в Сирію легально.

Раніше, 3 жовтня, Сирія випустила на турецьку територію в Акчакалі артилерійські снаряди, через що загинули п'ять турецьких громадян, 11 отримали поранення.
Підписатися:

Коментарі