• У Харківській області стався вибух, є жертви

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Четвер, 11 жовтня 2012 року

На асфальтовому заводі Краснограда в Харківській області прогримів вибух під час газозварювальних робіт. Одна людина загинула, ще двоє отримали опіки різного ступеня, повідомляє «Об'єктив».  

Зварювальники намагалися приварити залізну драбину до величезного баку з нафтопродуктами. За попередньою інформацією, вибух стався через вихід нафтових парів з ємності.

Керівника робіт відвезли в реанімацію з опіками тіла 60―70% і переломом стегнової кістки, в іншого працівника обгоріла верхня частина тулуба (приблизно 35%).

На місці аварії підрозділу газопромислового управління «Шебелинкагазвидобування» зараз працюють співробітники Держгірпромнагляду та прокуратури. На завод виїхав і перший заступник прокурора області Володимир Суходубов.

Красноградський район в Харківській області відомий тим, що поблизу села Хрестище 10 липня 1972 о 10 ранку було здійснено перший ядерний в Україні вибух, щоб таким чином закрити газову свердловину, що горіла. До цього справитися з некерованим газовим струменем заввишки кілька десятків метрів не вдавалося протягом року ― ніякі методи не допомагали.

Обсяг газоконденсатних родовищ в цьому районі досягав 300 млрд кубометрів, згідно підрахунку вчених. І тоді, московські фахівці запропонували здійснити підземний ядерний вибух. Тодішні керівники Леонід Брежнєв і Олексій Косигін цю ідею схвалили. Місцевих фахівців взяти участі в проекті не запросили, але розписку про нерозголошення з них взяли. На глибині більше двох кілометрів було вмонтовано ядерний вибуховий пристрій ― там і здійснили вибух. З кратера газового вулкана зметнувся величезний радіоактивний гриб на висоту більше кілометра і повільно поплив у бік Полтавської області. Після вибуху майже всі жителі села померли від онкологічних захворювань. На початку незалежності України мешканці с. Першотравневе намагалися отримати статус постраждалих від радіації, але довести це їм так і не вдалось, як повідомляла Алла Павленко на сайті Eurasia Press

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...